28.02.2015 5485

В Уманському НУС відбулась робоча нарада із першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства

28 лютого на базі Уманського НУС відбулась робоча нарада представників адміністрації та науково-педагогічного колективу університету, очільників області та району, директорів відокремлених структурних підрозділів УНУС та керівників сільськогосподарських підприємств району із першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства Ярославом Краснопольським.

Зустріч проходила у формі діалогу, протягом якого розглядалися питання продовольчої безпеки України та весняної посівної компанії.

Зокрема, Ярослав Васильович наголосив, що зміни в суспільстві та складнощі у державі обумовлені тими військовими подіями, що відбуваються на сьогоднішній день, але сільське господарство є локомотивом, який іде попереду економіки, тому на аграрний сектор покладаються великі надії.

Перший заступник Міністра доповів учасникам наради про стан фінансування господарського сектора та раціональне використання коштів з метою успішного проведення весняної посівної.

Серед актуальних проблем Ярослав Краснопольський порушив наступні:

• зростання матеріально-технічних ресурсів та брак коштів на весняно-польові роботи;
  • механізм товарного кредитування;
  • зменшення відсоткової ставки по кредиту, що має на меті збільшити доступність коштів не тільки агрохолдингам, а й малому та середньому бізнесу;
  • чітка позиція Міністерства щодо проведення переговорів з іноземними донорами, зокрема підписання меморандуму з ізраїльськими ти канадськими компаніями на 18 млн. доларів;
  • питання аналізу господарської діяльності та рентабельності державних підприємств, які знаходяться у власності держави.

Ярослав Краснопольський у своєму виступі відзначив важливість блоку деригуляції – входження бізнесу в нові умови розвитку: норми оренди земельних ділянок і важливість функціонування аграрних бірж відповідно до світового досвіду.

У рамках діалогу відбувся обмін думками першого заступника Міністра з керівниками аграрних підприємств, під час якого порушувалися болючі питання розвитку села, сплати єдиного податку та інші.

По закінченню робочої наради високопосадовець закликав присутніх до плідної співпраці та висловив сподівання на успіх у проведенні весняної посівної компанії.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів