30.04.2015 5133

Імпортозамінні технології вирощування продукції садівництва та рослинництва

На базі Уманського НУС за сприяння кафедри процесів, машин та обладнання АПВ 29 квітня розпочала свою роботу пленарним засіданням Міжнародна науково-практична конференція на тему «Імпортозамінні технології вирощування продукції садівництва та рослинництва» за підтримки Українського відділення Міжнародної академії аграрної освіти й Польської академії наук. Мета конференції – узагальнення наукових і практичних досліджень у галузі технології та механізації виробництва, зберігання продукції садівництва і рослинництва.

Відкрив конференцію в.о. завідувача кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Андрій Войтік, який оголосив присутнім її тему та представив членів президії.

Імпортозамінні технології вирощування продукції садівництва та рослинництва

З вітальним словом виступив проректор з наукової та інноваційної діяльності професор Віктор Карпенко, який привітав шанованих гостей у стінах старовинного навчального закладу, наголосивши на тому, що університет має багато інноваційних технологій та розробок, які стануть поштовхом на шляху до їх раціонального впровадження у виробництво. Зокрема, Віктор Петрович наголосив, що проведення конференції відбувається в рамках відзначення днів науки, та побажав її учасникам плідних конструктивних рішень.

Імпортозамінні технології вирощування продукції садівництва та рослинництва

Виступи доповідачів носили характер діалогу: науковці дали вичерпні відповіді учасникам конференції на всі поставлені запитання.

Неабиякий інтерес присутніх викликав виступ директора представництва Польської академії наук у Києві, доктора технічних наук, професора Генрика Собчука на тему «Перспективи міжнародної науково-технічної співпраці в питаннях розвитку сільськогосподарського виробництва в Україні», який висловив сподівання для подальшого співробітництва та запропонував матеріальну підтримку для проведення подібних конференцій.

Імпортозамінні технології вирощування продукції садівництва та рослинництва

30 квітня робота конференції продовжилась за напрямками секційних засідань:

Секція 1. Інженерно-технологічні досягнення та проблеми розвитку садівництва.

Секція 2. Дослідження механізованих процесів у рослинництві.

Секція 3. Проблеми ремонту, технічного сервісу та забезпечення надійності техніки для садівництва і рослинництва.

Представники вищих навчальних закладів відзначили високий рівень проведення конференції, адже її учасники не тільки обмінялися досвідом, але й окреслили напрями майбутньої співпраці.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів