29.05.2024 812

В Уманському НУС відбувся концерт військового оркестру в рамках проєкту від «Від колиски — до Звитяги»

З метою військово-патріотичного виховання молоді в Україні стартувала реалізація Всеукраїнського проєкту «Від колиски — до Звитяги». В рамках заходу колектив Уманського національного університету садівництва 28 травня мав нагоду відвідати виступ концертної бригади Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил Збройних Сил України та вшанувати пам’ять українських Героїв.

Талановиті артисти виконали низку вокальних і оркестрових композицій: «Не відступати», «Вартові неба» («Залізні птахи»), «Незламна» та «Герої», яка своїм змістом привела присутніх на хвилину мовчання за загиблими Героями України в російсько-Українській війні…

Оптимістична налаштованість земляків та заклики — «Ми вистоїмо», «Люди — титани», «Не твоя війна», «Браття» обов’язково додають наснаги і цивільним, і військовим. Українські народні пісні в сучасному аранжуванні: «Ой на горі два дубки», «Чом ти не прийшов», «Чорна гора» милували загал мелодійністю та українським невичерпним історико-культурним колоритом. З гордістю про земляків прозвучала «Ми — українці». Славнозвісні «Стожари» та «Ні, я не ту кохав» присутні співали всім загалом. «Била мене мати» та «Горить москва» змусила всіх мрійливо посміхатися. Глядачі з задоволенням дарували талановитим артистам оплески, а «Вільні люди» і «Слава Україні» прогнозували щасливе майбутнє. «Любити Україну» і «Україна переможе» стали завершальними у творчому виступі військових, але ми неодмінно матимемо нагоду знову побачити артистів, які неперевершено вписалися у рамки сьогодення, адже у воєнний час мистецтво зцілює, єднає і підбадьорює. Пропагувати українське мистецтво та культуру покликані нині як цивільні юнаки та дівчата, так і військові, які бачили події «на краю», але мова, якою вони доносять глядачам глибину подій сьогодення, — художня, творча і креативна. Ця мова налаштовує оптимістично і цілеспрямовано йти до Української Перемоги!

Майор Віктор ДАНИЛЮК, адміністратор Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил ЗСУ, розповів: «Колектив було створено у 2005 році, спочатку працювали для цивільних і гарнізонів, з початком повномасштабного вторгнення у військовому оркестрі, цільову аудиторію концертних турів становлять глядачі-військовослужбовці Повітряних Сил, захисники і захисниці Сил оборони, цивільні, переселенці. Таким чином маємо на рахунку близько 300 концертів під ракетними обстрілами та в умовах війни. Учасники музичного колективу об’їздили всю Україну, включаючи «пекельні точки» країни. Колектив у своєму складі має професійних музикантів та балетну групу. Нинішня команда з 18 учасників виконує місію без хореографічного колективу, адже умови бувають складні для виступів танцюристів. У рамках триденного туру військовий оркестр відвідає різні міста країни, включаючи колективи військових, які днями вирушають на фронт, з метою підняття бойового духу захисників. Військові виступають й для тих, хто несе бойове чергування у визначених районах і несе службу у пунктах постійної дислокації військових частин, тримає ритуальну місію у сьогоденні також».

Валентина ЧЕРНИЧЕНКО, помічник ректора, висловила вдячність від ректора і колективу Уманського НУС військовому оркестру Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил ЗСУ, подарувавши на згадку про заклад освіти подяку «За вагомий внесок у військово-патріотичне виховання студентської молоді, пропагування героїзації подвигу українського воїна та втілення Всеукраїнського патріотично-мистецького проєкту «Від колиски — до Звитяги» серед студентів закладу».

Харизматичні, талановиті та неперевершені — ось головні риси учасників Центру військово-музичного мистецтва Повітряних сил ЗСУ, які відвідали нині Уманський НУС. Дякуємо за талант, який українська нація цінує понад усе — талант любити свою справу над усе і незважаючи ні на що. Дякуємо організаторам, учасникам, глядачам, ваша участь є активною позицією на шляху до миру в країні.