15.10.2015 5071

В Уманському НУС відбувся психологічний тренінг «Підвищення групової згуртованості»

У рамках діяльності психологічної служби Уманського НУС  13 жовтня продовжив свою роботу цикл тренінгів, спрямованих на поліпшення адаптації першокурсників факультету менеджменту до умов навчання у вищому навчальному закладі.

Метою психологічних тренінгів адаптаційного спрямування є зменшення  психологічного навантаження в цей відповідальний період на  особистість студента-першокурсника, формування у колективі студентів загалом та у кожного його члена  навичок взаєморозуміння, сприяння єднанню студентського колективу через створення доброзичливого психологічного клімату в групі,  взаємодопомоги та дружньої атмосфери.

Подібні заняття сприяють саморозкриттю і самовдосконаленню усіх учасників. У групах створюється психологічний клімат довіри та групової згуртованості – показника міцності, єдності та стійкості міжособистісних взаємодій і взаємин у групі, що характеризується взаємною емоційною привабливістю членів групи і її задоволеністю.

Активну участь у тренінгу «Підвищення групової згуртованості» взяли студенти 11-гр групи факультету менеджменту  (куратор кандидат економічних наук, доцент  Людмила Нещадим), які із задоволенням виконували різнопланові практичні завдання (інтерактивні вправи, рольові ігри, роботу в малих та великих групах), мета яких – формування партнерської установки у спілкуванні, удосконалення   навичок розуміння та прийняття інших людей, їх внутрішнього душевного світу,  вміння бути на рівних із членами групи, оволодіння навичками спільного вирішення завдань, самоаналізу та подолання можливих психологічних бар’єрів.

Фінальним акордом тренінгу стала рольова гра, яка дала можливість побачити і зрозуміти ті невидимі комунікативні канали життєдіяльності групи, які формують позитивний соціально-психологічний мікроклімат у групі та наштовхують кожного з учасників  на нові роздуми.

Під час тренінгу психологом було  запропоновано перелік різножанрової літератури тим, хто не хоче марно витрачати час і бажає підвищити свій інтелект якісною науковою і художньою психологічною літературою.

Тренінг пройшов в  атмосфері психологічного комфорту, позитивної енергетики, взаєморозуміння та гармонії.

Галина Мінченко, практичний психолог

(Фото Олега Черноусько)