В Уманському НУС вп’яте відбувся Науково-практичний семінар «Ефективні технології вирощування сільськогосподарських культур»
30 серпня на базі Уманського національного університету садівництва вп’яте зібрались науковці, агровиробники, фермери на науково-практичний семінар «Ефективні технології вирощування сільськогосподарських культур».
Вже вкотре аграрна родина спрямовує зусилля на найпотужнішу ланку економічного зростання в країні — аграрний сектор, який посідає чільне місце в економіці України. Забезпечення населення продовольством було і залишається першочерговим завданням внутрішньої політики кожної країни.
«Такі зустрічі допомагають слідкувати за новинками, я працював в Уманському НУС із 1969-го по 2020 рік. Виявилося, що досвід підтримується завдяки спілкуванню з виробничниками безпосередньо і на таких форумах як нинішній науково-практичний семінар, дні саду та інші. Учасникам семінару бажаю активності в процесі доповідей, дивитися критично результати в польових умовах і по можливості все краще застосовувати на власному ареалі праці», — присутнім, які раніше прибули на реєстрацію пощастило почути побажання та надихнутися оптимізмом і життєрадісністю від освіченого науковця — кандидата с.-г. наук, доцента, «Відмінника аграрної освіти і науки» ІІІ ступеня Василя Григоровича НОВАКА.
Розпочинаючи науково-практичний семінар, усіх присутніх привітав перший проректор Уманського НУС Іван МОСТОВ’ЯК: «Шановні учасники науково-практичного семінару, мені дуже приємно вкотре вітати вас в цьому залі. Кафедра рослинництва розвивається і це за рік вже їхній третій семінар, приїхали виробничники, є магістри і вся кафедра рослинництва. Бажаю плідної роботи, наснаги до наукових звершень, хай щастить, разом до Перемоги!».
Модерував захід завідувач кафедри рослинництва Уманського НУС Віталій Кравченко: «Сьогодні вже вп’яте ми проводимо науково-практичний семінар даного спрямування. До Уманського НУС приїхали партнери та друзі, обговорювати актуальні питання долучаються викладачі та студенти, адже науковці вже багато років поспіль на дослідних полях проводять дослідження з залученням зразків від партнерів, відстежуючи найефективніші технології вирощування сільськогосподарських культур».
Присутні мали нагоду почути й обговорити теоретичні положення наступних тем:
«Ефективна система захисту кукурудзи, сої та соняшнику», доповідач — Олександр ФЕЩУК, компанія «Хімагромаркетинг»;
«Ефективна система живлення соняшнику», доповідач — Русін Олександр, ТОВ «Група компаній "ЯРИЛО"»;
Вже традиційно практична частина науково-практичного семінару «Ефективні технології вирощування сільськогосподарських культур» відбулась на дослідному полі, де учасники заходу змогли оцінити результати застосування на демоділянках засобів захисту, удобрення й висівання зразків насіння від компаній-партнерів. А також поспілкуватися та отримати відповіді на свої питання.
Практична частина відзначилася оглядом піддослідного поля і презентацією демоділянок від компаній-партнерів:
Демоділянка соняшнику і кукурудзи від насіннєвої компанії «ЗААТБАУ ПРОБСТДОРФЕР УКРАЇНА»;
Демоділянка соняшнику від агрохімічного партнера «Група компаній "ЯРИЛО"»;
Презентація результатів технологій захисту від компанії «Хімагромаркетинг» по культурах кукурудза, соняшник, соя;
Демоділянка сої від насіннєвої компанії Prograine;
Демоділянка кукурудзи від компанії HYCS.
Дякуємо учасникам та організаторам науково-практичного семінару, адже в сучасних воєнних умовах, продовольча безпека та економічна ланка в країні відіграють не малу роль на шляху до Перемоги. Науковці Уманського НУС вкотре доводять, що із введенням інноваційних підходів до вирощування традиційних культур, Україна впевнено крокуватиме до процвітання, адже українська високоякісна продукція сприятиме подальшому розвитку економіки. Разом до Перемоги!