19.02.2024 868

В Уманському НУС за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва стартував навчальний курс: «Організація та управління бізнесом в садівництві»

В Уманському національному університеті садівництва стартував пілотний проєкт, спрямований на підтримку та відбудову сільськогосподарського сектору України, який відбувається за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва. Одна зі складових цього проєкту — залучення жінок до аграрного сектору економіки. Тож, 19 лютого в університеті садівництва на курсі: «Організація та управління бізнесом в садівництві» розпочали навчання представниці громад Уманщини. Під час курсу вони здобудуть теоретичні знання та набудуть практичних навичок з сучасних ефективних технологій у садівництві, особливостях зберігання врожаю та управлінні діяльністю суб’єктів малого бізнесу.

Учасниць курсу привітав перший проректор Уманського НУС Іван МОСТОВ’ЯК, який також проведе лекції під час навчання: «Бажаю, щоб ви з користю провели час, отримали знання та потім застосували їх на практиці. Плідної співпраці, перемоги, здоров’я та миру!».

Проректор з науково-педагогічної роботи університету садівництва Михайло МАЛЬОВАНИЙ розповів про головні аспекти проєкту: «Оскільки ми саме університет садівництва, то, при розробці нашої програми «Організація та управління власним бізнесом в садівництві», ми робили ухил саме на садівництво. По-перше, здобуті під час навчання знання ви зможете використовувати під час своєї майбутньої підприємницької діяльності, а, по-друге, ці навички завжди будуть у нагоді в житті. До проєкту залучені наші висококваліфіковані викладачі, які знають теорію та практику, ми маємо значний практичний потенціал. Навчання розраховане на 12 днів: 9 днів теоретичних і практичних завдань; 2 дні — екскурсії підприємствами садівничого спрямування; 1 день — обмін думками про курс.

Під час навчання учасниці матимуть змогу опанувати: базові технологічні знання щодо підбору саджанців; особливості закладання інтенсивних насаджень плодових культур; сучасні технології догляду за плодоносними насадженнями; інтегровані системи захисту насаджень від шкідників, хвороб і бур’янів; сучасні технології зберігання плодів та ягід; особливості обліку, звітності та оподаткування суб’єктів малого бізнесу; практичні методи бізнес-планування; особливості ефективного керування і впровадження виробничих процесів спрямованого на управління та розвиток садово-паркового господарства.

Учасниці навчального курсу «Організація та управління бізнесом в садівництві» в Уманському національному університеті садівництва мають нагоду безоплатно отримати корисні знання від висококваліфікованих викладачів, науковців та практиків університету садівництва. А після завершення курсу представниці громад Уманського району зможуть легко реалізувати отримані знання у власній підприємницькій діяльності.