09.10.2024 482

В університеті садівництва відбулась творча зустріч з вокальними колективами ЗВО

8 жовтня в актовій залі Уманського національного університету садівництва відбулася творча зустріч з вокальними колективами університету.

Народний самодіяльний ансамбль пісні й танцю «Хлібодари» під керівництвом Світлани БЕРДНІКОВОЇ (концертмейстер Олександр БЕРДНІКОВ) нещодавно вкотре підкорював європейські сцени та зачаровував глядачів. А напередодні колектив народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю повернувся до рідного навчального закладу та поспішив поділитися з колегами і одногрупниками враженнями від поїздки: «Це була вже не перша подорож «Хлібодарів» до Європи, раніше ми відвідували Польщу, Болгарію, Німеччину, Італію, Австрію та Чехію. В умовах війни в Україні творча поїздка до Іспанії стала справжнім психологом для всього колективу. За сприяння ректорату Уманського НУС артисти наповнились силами, відпочили від повітряних тривог, новин, а головне — заявили європейській спільноті: ми налаштовані на перемогу, ми боронимо свій дім, де навчаємося і працюємо, де лунає мамина пісня любові, турботи, миру і добра, цядушевна українська пісня живе і житиме, допоки б’ються серця українців».

Сьогодні на головній сцені Уманського НУС присутні почули виконання пісень від: Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» (керівник Світлана БЕРДНІКОВА, концертмейстер Олександра БЕРДНІКОВ); чоловічого вокального ансамблю «Краяни» (керівник Наталія БРАСЛАВСЬКА); солістів Володимира БУРХАНОВА та Катерини БАСУН (керівник Наталія БРАСЛАВСЬКА).

Океани черпають силу з морів, а річки — з джерел. Українська культурна спадщина збагачується завдяки народу та його мистецько-історичної спадщини — української пісні. Духовний скарб, який єднає націю, навіть за межами країни, має потужну силу джерела — стирати кордони, сточити гостре каміння. Наша пісня розповідає світові про велич народу, про його могутню силу берегти свою ідентичність, волю, мир та красу.

Мовою мистецтва та працею сучасників нині пишеться історична сторінка Уманського НУС. Долучайтеся, шановні викладачі та студенти до виру талановитих артистів університету і станьте учасниками Центру культури та виховання студентів, напишемо творчий літопис Уманського НУС разом!