Відбулася традиційна ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Аспекти стабільного розвитку економіки в умовах ринкових відносин»
Вже дванадцять років поспіль факультет економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва навесні збирає досвідчених фахівців-економістів в рамках проведення традиційної Міжнародної науково-практичної конференції «Аспекти стабільного розвитку економіки в умовах ринкових відносин». І з року в рік серед організаторів і учасників заходу все більше зарубіжних партнерів, серед яких вищі навчальні заклади Польщі – Державна Вища Професійна Школа в Плоцьку та Державна Вища Професійна Школа в Гожув-Великопольському, Білорусії – Білоруський економічний університет, Казахстану – Євразійський національний університет ім. Л.М. Гумільова. Тож і цьогорічна зустріч була не менш колоритною та насиченою за попередні.
Відкрила пленарне засідання конференції декан факультет економіки і підприємництва, доктор економічних наук, професор Юлія Нестерчук, яка наголосила на важливості і корисності даного заходу для наукового загалу, а також зазначила, що «… протягом усього періоду існування конференції на сторінках її матеріалів ми можемо прослідкувати особливості та етапи розвитку економіки не лише України, а й зарубіжних країн. А тому це є неоціненний і надзвичайно необхідний досвід як для науково-педагогічних працівників і практиків-економістів, так і для студентства».
Привітав учасників конференції і проректор з науково-педагогічної роботи Михайло Мальований, який наголосив: «Даний науковий захід став потужним джерелом інформації для науковців різних країн, адже під час такого спілкування ми не лише обговорюємо актуальні проблеми економічного сьогодення, а й окреслюємо перспективи розвитку економіки в майбутньому, знайомимося з новими науковими течіями і надбаннями».
Далі конференція розпочала свою роботу в рамках пленарного засідання. І першою присутні заслухали доповідь доктора філософії, проректора з питань науки та розвитку Державної Вищої Професійної Школи в Плоцьку Анни Новацької на тему «Роль кооперативних банків у банківській системі Польщі».
Наступною увагу аудиторії привернула декан факультету економіки та інформатики Державної Вищої Професійної Школи в Плоцьку Маріола Шевчик-Яроцька, яка презентувала результати дослідження на тему «Тіньовий сектор бухгалтерських послуг».
Зацікавлення аудиторії викликала і доповідь аспіранта кафедри фінансів, банківської справи та страхування Уманського НУС Олексія Наталича за результатами дослідження з оцінки кредитного потенціалу суб’єктів аграрного підприємництва.
Про шляхи підвищення ефективності формування вітчизняного ринку круп’яної продукції повідав присутнім кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу Уманського НУС Юрій Мазур.
Високий резонанс викликала у наукового товариства доповідь викладача кафедри економічної кібернетики та інформаційних систем Валерії Шаймухаметової «Використання інформаційно-аналітичних панелей в управлінні».
Актуальністю та значимістю досліджень вирізнялася доповідь кандидата економічних наук, доцента кафедри обліку і оподаткування Наталії Шевченко на тему «Формування ефективної системи розвитку обслуговуючої кооперації в Україні: сучасні тенденції та перспективи».
Пленарне засідання конференції дозволило науковому загалу не лише різнопланово оцінити стан розвитку економіки України, а й порівняти його з зарубіжними тенденціями. Тому кожна доповідь викликала шквал запитань, які в більшості випадків переростали у затяжні та глибокі дискусії.
По закінченню пленарного засідання науковці продовжили роботу у тематичних секційних колах.
Цьогорічна конференція вкотре довела, що наука не має кордонів, а тому подібні традиційні зустрічі є неодмінно корисними та пізнавальними, адже, як відомо, лише пізнаючи щось нове і ділячись власним досвідом можна сформувати автентичне та неупереджене бачення ситуації.
Прес-центр уманського НУС