Відбувся навчальний семінар у рамках проекту «Школа екологічної свідомості»
«Екологія регіону – відповідальність кожного» – саме під такою назвою пройшов навчальний семінар проекту «Школа екологічної свідомості», який проводиться Науково-дослідною лабораторією «Соціальні ініціативи» кафедри фінансів, банківської справи та страхування Уманського національного університету садівництва за підтримки адміністрації університету та відділу у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради.
Даний проект став одним з переможців конкурсного відбору проектних пропозицій від громадських організацій, ініціативних груп та благодійних фондів, що проводився Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації з метою формування плану й обсягів фінансування на 2017 рік з питань становлення та розвитку молоді.
Однією з основних складових втілення проекту стало проведення навчального семінару, ціллю якого було формування у молоді поглиблених екологічних знань і навичок з метою посилення основ екосвідомості й екокультури.
Відкрила засідання семінару керівник проекту, старший викладач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Леся Барабаш, яка розповіла учасникам про мету проекту та представила гостей заходу.
З вітальним словом до присутніх звернулася заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Жанна Лозінська, яка підкреслила важливість екологічної складової у розвитку українського суспільства та розповіла про заходи з відновлення та підтримки екології міста, що провадяться місцевою владою.
Цікавою для слухачів стала доповідь «Екологічна свідомість і життя у стилі «еко», яку презентувала присутнім доктор біологічних наук, провідний науковий співробітник відділу трав’янистих рослин Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України Анна Куземко.
Багато корисної та пізнавальної інформації висвітлив у доповіді «Новітні екологічні технології: можливості і застереження» доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського НУС Сергій Сонько.
Досягненнями діяльності та перспективами подальшого розвитку в сучасних умовах поділився зі слухачами директор ТОВ «Екоклінер» Ігор Сокур.
А особливості фіскального впливу на екологічну ситуацію, а також новини податкового законодавства у сфері екологічного оподаткування, висвітлила у своїй доповіді головний державний податковий інспектор відділу організації роботи Уманської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області Наталія Ожогіна.
Семінар викликав значну зацікавленість у студентської аудиторії, про що свідчила значна кількість запитань до доповідачів. А всебічний огляд аспектів екологічної діяльності надав присутнім можливість сформувати реалістичну картину сучасної екологічної ситуації і визначити сфери впливу на неї.
Європейський вектор розвитку нашої держави передбачає втілення у повсякденному житті практики бережливого ставлення до природи та високий морально-етичний рівень екологічної культури. І в даних умовах саме молодь має чітко усвідомити, що новими критеріями оцінки взаємовідносин людського суспільства й природи має стати відповідальність у вирішенні екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України та прогресивний футуристичний погляд.
Прес-центр Уманського НУС