25.09.2013 5523

Відбувся тренінг для ініціативних груп зі створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Кіровоградської області

24 вересня в Міжрегіональному навчально-практичному центрі розвитку сільських територій Уманського національного університету садівництва відбувся тренінг на тему «Особливості створення та функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів». Організаторами даного заходу виступили Кіровоградський обласний підрозділ впровадження проекту ЕС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІ», Департамент агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації та Міжрегіональний навчально-практичний центр розвитку сільських територій при Інституті післядипломної освіти та дорадництва Уманського НУС.

Навчання проводили науково-педагогічні працівники і дорадники Уманського НУС упродовж всього дня. Слухачами виступали представники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, зокрема СОК «Михайлівський» Олександрівського району, СОК «Казарнянський добробут»  Знам’янського району, СОК «Шамраївський» Ульяновського району та ініціативна група по створенню кооперативу з м. Мала Виска Кіровоградської області.

Тренінг привітальним словом розпочав к.е.н., доцент, директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва Приліпко Сергій Михайлович. В своїй доповіді він висвітлив основні форми розвитку малого бізнесу на селі, його переваги та недоліки; обґрунтував вибір найбільш перспективних видів господарювання, а також розповів про досвід роботи кращих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України.

Продовжила тренінг к.е.н., доцент, завідувач Міжрегіональним навчально-практичним центром розвитку сільських територій, сільськогосподарський дорадник Макушок Ольга Василівна, яка розкрила загальні засади бізнес-планування у сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах, необхідність розробки бізнес-планів та їх структуру. Ольга Василівна надала практичні поради щодо складання бізнес-плану та рекомендації з розробки примірних правил внутрішньогосподарської діяльності сільсько-господарського обслуговуючого кооперативу.

Про неприбутковий характер ведення бізнесу в сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах розповіла к.е.н, доцент Панкратова Леся Анатоліївна, яка у своїй доповіді розглянула порядок організації й умови надання послуг членам кооперативу, систему ціноутворення та фінансові відносини між ними, а також особливості ведення бухгалтерського обліку та звітності в СОК.

З основними засадами технології вирощування плодів та ягід учасників тренінгу ознайомив к.с.-г.н., доцент, сільськогосподарський дорадник Майборода Володимир Павлович.

Доктор с.-г. наук, професор Улянич Олена Іванівна детально охарактеризувала сучасні технології вирощування овочів та основні технологічні операції, а також представила орієнтовний розрахунок вартості садивного матеріалу і витрат на вирощування і догляд за овочевими культурами.

Учасники тренінгу брали активну участь в обговоренні окремих питань щодо діяльності та проблем функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Започатковані спільно з координаторами Проекту у Кіровоградській області навчання з сільськими громадами будуть проводитися у Міжрегіональному центрі і надалі.