08.03.2019 4911

Відлуння слова Кобзаря у наших серцях

9 березня українці всього світу відзначають день народження українського поета та художника, Пророка, Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Його геній поезії та прози, художньої і графічної творчості, громадської діяльності, філософії, політики, фольклористики, ідеї волелюбства та непримиренності стали символами буття українського народу.

Колектив Уманського НУС свято шанує пам'ять нашого великого земляка. Тож напередодні Шевченківських днів представники університетського загалу на чолі з ректором Оленою Непочатенко стали учасниками святкових дійств, що проводилися у місті Умань.

Відлуння слова Кобзаря у наших серцях

Долучилася до святкувань і молодь університету, зокрема студенти факультету економіки і підприємництва провели Шевченківські читання, під час яких кожен мав змогу продекламувати загалу улюблений вірш Кобзаря, а студенти факультету агрономії із захопленням стали учасниками літературно-краєзнавчої години «Наш Шевченко», організованої провідним бібліотекарем Наукової бібліотеки Наталією Михайловою.

Відлуння слова Кобзаря у наших серцях

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет. Центральний бульвар столиці України, а ще – тисячі вулиць у містах, містечках, селищах і селах нашої Батьківщини носять ім'я видатного сина українського народу.

Постать відомого поета та митця стала символом української літератури. Будучи родоначальником революційно-демократичного напряму, автор розвинув провідні основи, що стали передовими для письменників другої половини ХІХ – початку ХХ століть. Саме Шевченко став істинно народним поетом, твори якого з усією повнотою відбили почуття та думки українського народу, його віковічні визвольні прагнення.

Творчість полум’яного співця свободи внесла в нашу літературу незнане багатство тем і жанрів, прилучила її до кращих досягнень світової літератури. А для українців ось уже понад два століття вона є вказівним орієнтиром буття та розвитку.

Прес-центр Уманського НУС