29.04.2014 5363

24-25 квітня 2014 року на факультеті економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва пройшла VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Аспекти стабільного розвитку економіки в умовах ринкових відносин», присвячена 170-річному ювілею університету.

Вже восьмий рік поспіль конференція збирає в стінах Уманського НУС видатних науковців сучасності з України і зарубіжних країн, а також молодих перспективних вчених, які переймаються економічними проблемами сьогодення й шукають шляхи їх вирішення. І щоразу в ході тривалої й конструктивної дискусії знаходиться раціональне зерно істини, яке дає поштовх до реалізації в реальному житті найсміливіших наукових рішень.

Відкрила конференцію голова організаційного комітету, доктор економічних наук, професор, декан факультету економіки і підприємництва Юлія Нестерчук, яка привітала учасників заходу та зауважила, що «раніше, в рамках попередніх конференцій, ми піднімали питання, які є особливо актуальними сьогодні. І нині, в тих складних умовах, які склалися в країні, ми не лише працюємо на розвиток й удосконалення науки, а, насамперед – демонструємо свою свідому громадянську позицію».

З вітальним словом до присутніх звернулася ректор університету, доктор економічних наук, професор Олена Непочатенко. Олена Олександрівна зазначила, що «традиція проведення конференції факультетом економіки і підприємництва вже давно увійшла в перелік кращих традицій нашого університету. І змінювати її ми в жодному випадку не будемо». Ректор коротко ознайомила присутніх гостей з історією створення і розвитку університету та наголосила, що «в Уманському НУС наукова діяльність завжди йшла поряд з освітньою і практичною складовими» та побажала всім плідної роботи, ефективних наукових дискусій і гарних вражень.

Першим до слова було запрошено члена міжнародного громадського об’єднання «G.A.S.» Бруно Коррадо (м. Фрозіноне, Італія), який у своїй доповіді розповів про нову модель економіки, яка концентрується на особистості і виступає проти прибутку як головної мети життя сучасного суспільства.

Кон’юнктуру ринку банківських послуг для суб’єктів малого бізнесу в Україні охарактеризувала у своєму виступі доктор економічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Любов Худолій.

Дослідження з приводу формування інноваційно-експортної моделі економіки України в контексті реформ висвітлив доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій Микола Дудченко.

Інна Зеліско, доктор економічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України, зосередила увагу присутніх на сучасній парадигмі фiнансового забезпечення дiяльностi аграрних формувань України.

Особливості формування механізмів стабілізації діяльності сільськогосподарських підприємств в сучасних умовах окреслила Катерина Пріб – доктор економічних наук, професор Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України.

Особливою приємністю для учасників конференції відзначався виступ Світлани Рядінської, менеджера зі зв’язків з громадськістю редакції газети «Все про бухгалтерський облік», яка наголосила на тісній співпраці Уманського НУС з виданням та вручила відзнаки молодим науковцям і кращим викладачам університету.

Загалом пленарне засідання конференції носило емоційний і актуальний характер, доповідачі відповіли на багато запитань, які виникали у молодих науковців. Проте більш детальна дискусія чекала на учасників конференції у секціях, де знані й молоді науковці більш детально вивчали проблемні питання окремих галузей економіки та у відвертому діалозі шукали найоптимальніші шляхи їх вирішення.

По закінченні першого дня конференції гостей заходу привітно запросили до Музейної кімнати Уманського НУС, де вони познайомилися з раритетами Наукової бібліотеки університету і скуштували легендарне уманське варення, зварене за старовинними рецептами.

А заключною нотою й окрасою першого дня зустрічі стала екскурсія по перлині Умані – славнозвісному й оспіваному у творчості митців парку «Софіївка».

Другий день конференції науковці провели не менш плідно: на заключному пленарному засіданні обговорили найкращі доповіді та відзначили їх авторів. А насамкінець, аби набратися енергії й натхнення для реалізації подальших наукових досліджень, здійснили екскурсійну поїздку до серця України – Батьківщини національного пророка Тараса Шевченка.

Так Уманський НУС вкотре підтвердив: традиції – це основа функціонування сучасного вищого навчального закладу, а наукові традиції, засновані на міжнародному співробітництві й діалозі, – це перспектива його успішного розвитку та покращення освітньої діяльності.

Читайте також на сайті газети "Все про бухгалтерський облік".

Леся Барабаш, начальник редакційно-видавничого відділу Уманського НУС