01.02.2014 5071

Вийшов з друку черговий номер журналу «Новини садівництва»

Грудневий минулорічний номер щоквартального науково-виробничого журналу «Новини садівництва» присвячено новим елементам сучасних технологій вирощування й зберігання плодів і ягід та економічній ефективності їх виробництва.

У рубриці «Захист саду» подано матеріали щодо захисту плодових насаджень від грізного шкідника – кров’яної попелиці та новинки з польського досвіду захисту від шкідників, хвороб і зимових пошкоджень.

Розділ «Розсадництво» містить характеристику слаборослих підщепи черешні російської селекції.

Рубрику «Агротехніка» присвячено запровадженню контурного обрізування яблуні та груші (плодова стіна), особливостям обрізування крупноплідних сортів яблуні та секретам агротехніки ремонтантної суниці.

У рубриці «За рубежем» висвітлено матеріали симпозіуму «Prognosfruit» щодо тенденцій виробництва яблук у світі, заходи зниження затрат на збирання суниць та аналіз економічної ефективності вирощування двадцяти провідних сортів яблук у Польщі, а «Нові культури і сорти» надає перелік запилювачів для багатьох помологічних сортів яблуні.

«Переробка, реалізація» містить матеріали щодо особливостей зберігання яблук ранньо- та пізньозимових сортів, післязбиральної обробки плодів інгібітором етилену 1-метилциклопропеном та аналіз економічної ефективності вирощування яблук в Україні.

Рубрику «Нові видання» присвячено анотації фундаментальної праці «Помологія. Яблуня», виданої колективом науковців Інституту садівництва НААН, та книги «Витоки промислового садівництва» за науковою редакцією відомого симиренкознавця й дослідника вітчизняної садівничої історії Петра Вольвача.

«Календар» містить перелік найбільш значимих професійних садівничих конференцій, семінарів і виставок на 2014 рік.

Зацікавлені знайдуть також пропозиції вітчизняних і закордонних виробників плодів і садивного матеріалу, засобів захисту насаджень від шкідників, хвороб та бур’янів, а також технологічного обладнання для догляду за садом, збирання і зберігання врожаю.

Анотації опублікованих в журналі «Новини садівництва» матеріалів – на сайті www.novsad.com

Вийшов з друку черговий номер журналу «Новини садівництва»

Професор О.В.Мельник,

завідувач кафедри плодівництва і виноградарства,