31.08.2015 1907

Вийшов з друку новий посібник з Moodle 2.х кафедри ЕКІС Уманського НУС

Співробітниками кафедри економічної кібернетики та інформаційних систем (ЕКІС) Уманського національного університету садівництва підготовлений і виданий навчальний посібник «Інформаційна система дистанційної освіти Moodle 2.х»[1].

Хоч елементами дистанційної технології навчання користуються багато навчальних закладів України, ця праця стала першою, де викладені особливості останньої на даний час, другої версії загальновідомої системи дистанційного навчання Moodle.

В роботі над посібником брали участь викладачі кафедри ЕКІС: Гринчак О.В., Гринчак М.В., Давлетханова О.Х., Кислиця М.А., Концеба С.М., Марін Б.М., Миколайчук Я.Л., Михайлишина Л.В., Родащук Г.Ю., Сольський О.С., а також харківський учений Анісімов О.М.

Матеріали посібника були використані під час навчання викладачів усіх кафедр Уманського НУС, яке було проведене протягом 2014-2015 навчального року.

Після освоєння курсу більшість викладачів різних кафедр нашого університету стали використовувати можливості інформаційної системи Moodle при викладанні своїх навчальних дисциплін. Найчастіше ними використовуються такі функції системи, як передача студентам актуальних версій навчальних матеріалів, проведення індивідуальних консультацій, тестування, контролю виконання практичних, лабораторних робіт та завдань самостійної роботи студентів. Розширюється практика використання у навчальному процесі, що проводиться з використанням системи Moodle, аудіо- та відеоматеріалів, самостійно створених нашими викладачами для пояснення студентам особливо складних понять, явищ та процесів.

Зважаючи на високу актуальність проблеми дистанційного навчання, а також широту і глибину її охоплення, Міністерство освіти і науки України видало навчальному посібнику гриф (лист №1/11-14494 від 10 вересня 2014 року), яким воно рекомендує розробку вчених кафедри ЕКІС як «навчально-методичний посібник для організаторів і викладачів післядипломної педагогічної освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників та методистів системи післядипломної освіти».

Борис Марін, старший викладач кафедри економічної кібернетики та інформаційних систем