29.05.2015 5061

Використання інноваційних технологій у навчальному процесі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи активно використовує інноваційні технології у навчальному процесі. Викладачі кафедри глибоко впевнені у тому, що зусилля, спрямовані на нововведення, принесуть позитивний результат: внаслідок використання інноваційних педагогічних методів у студентів суттєво поліпшується мотивація до навчального процесу, змінюється потреба та виникає зацікавленість у навчанні.

Так, у процесі вивчення навчальних дисциплін «Організація екскурсійних подорожей» і «Організація туристичних подорожей» студентам I-II курсів напряму підготовки «Туризм» проводяться заняття з використанням наочних методів, зокрема – методу показу, за допомогою якого у слухачів створюється наочний образ предмета, котрий вивчається, формується конкретне уявлення про нього. Заняття проводилися на базі дендропарку «Софіївка», що є популярним туристичним центром. Саме там студенти вивчали методичні прийоми підготовки й проведення екскурсії, знайомилися з методикою оцінки екскурсійних об'єктів за їх пізнавальною цінністю, популярністю, незвичайністю (екзотичністю), зовнішньою виразністю та збереженістю.

Студенти набували й досвіду ораторського мистецтва, самостійно проводячи екскурсії територією університету та дендропарку «Софіївка». Так, Василенко Олена, студентка 11-тм групи підготувала цікаву розповідь на тему «Історія парку «Софіївка». Теплякова Оксана, студентка 11-тм групи, провела екскурсію, де об’єктами показу були статуї стародавніх богів, героїв та філософів. Демиденко Руслана, студентка 11-тм групи, ознайомила екскурсантів з біографією графа Потоцького та його дружини Софії. Дідух Оксана, студентка 21-тм, розробила екскурсійний продукт на тему «Історія та сучасність Уманського національного університету садівництва».

Такий підхід до викладання дисциплін як викладачами, так і студентами вважається досить ефективним та результативним.

Колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи