11.04.2014 5630

Використання інтродукованих видів рослин у ландшафтному дизайні

9 квітня 2014 року в Уманському національному університеті садівництва спільно з Радою молодих вчених та факультетом лісового і садово-паркового господарства відбувся круглий стіл на тему “Використання інтродукованих видів рослин у ландшафтному дизайні”, присвячений 195-річчю від дня народження видатного ботаніка і лісовода, директора Уманського головного училища садівництва в 1863-1875 роках Миколи Івановича Анненкова.

У роботі круглого столу взяли активну участь викладачі, аспіранти кафедр садово-паркового і лісового господарства, науковці Національного дендрологічного парку “Софіївка” НАН України, працівники фірми “Укрліснасіння” та магістри факультету лісового та садово-паркового господарства.

Використання інтродукованих видів рослин у ландшафтному дизайні

Круглий стіл передбачав тематичні напрями обговорення питань:

2. Інтродукція та акліматизація рослин.

3. Збереження різноманіття рослин.

4. Селекція інтродукованих рослин.

5. Інтродуковані види рослин та їх використання в озелененні.

6. Гербарний фонд інтродукованих видів рослин кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС.

За програмою круглого столу було підготовлено доповіді:

1. Микола Іванович Анненков – життєвий шлях та доробок у розвиток ботаніки та лісівництва. Доповідач – Свистун Оксана Вікентіївна, завідувач музею університету.

2. Гербарний фонд інтродукованих видів рослин кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС. Доповідач – Кравець Тамара Олексіївна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри садово-паркового господарства.

3. ГМО – жахи та реалії. Доповідач – Опалко Анатолій Іванович, кандидат сільськогосподарських наук, професор, завідувач лабораторії генетики, селекції та біотехнології рослин Національного дендрологічного парку “Софіївка” НАН України.

4. Лісовідновлення дикорослих і малокультивованих рослин. Доповідач – Мельник Іван Петрович, майстер по заготівлі насіння, фірми “Укрліснасіння”

5. Використання інтродукованих видів роду Lonicera L. в озелененні населених місць. Доповідач – Варлащенко Людмила Григорівна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства.

6. Проблеми охорони та раціональне використання горицвіту весняного (Adonis vernalis L.). Доповідач – Парубок Маргарита Іванівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри садово-паркового господарства.

7. Використання роду Chaenomeles Lindl. в озелененні населених місць. Доповідач – Пушка Ірина Михайлівна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садово-паркового господарства.

8. Інтродуковані рідкісні, зникаючі деревні та чагарникові рослини ботанічного розсадника кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС та перспективи використання їх в озелененні. Доповідач – Мамчур Тетяна Василівна, кандидат сільськогосподарських наук, старший викладач кафедри садово-паркового господарства.

9. Використання роду Crataegus L. в озелененні. Доповідач – Осіпов Михайло Юрійович, асистент кафедри садово-паркового господарства.

10. Перспективи використання сортів смородини золотистої (Ribes aureum Purch.) в озелененні населених місць. Доповідач – Красноштан Тетяна Володимирівна, аспірант кафедри садово-паркового господарства.

11. Використання видів та сортів роду Heuchera L. в озелененні. Доповідач – Запливана Юлія Анатоліївна, аспірант кафедри лісового господарства.

Результати доповідей обговорювалися на підведенні підсумків засідання круглого столу. Наприкінці зустрічі організатор круглого столу Тетяна Мамчур висловила щиру вдячність всім присутнім та сподівання на подальшу успішну творчу та наукову працю.

Доцент кафедри садово-паркового господарства Людмила Варлащенко,

старший викладач Тетяна Мамчур