12.03.2013 9281

Виховна година "Я змагаюсь з туберкульозом! Я можу перемогти туберкульоз"

«Я ЗМАГАЮСЬ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ! Я МОЖУ ПЕРЕМОГТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ!» під таким девізом пройшла виховна година на факультеті економіки і підприємництва під керівництвом ст. викладача кафедри фінансів і кредиту Бондаренко Н.В. та заступника декана факультету з виховної роботи Власюк С.А., присвячена Всесвітньому Дню боротьби з туберкульозом.

Виховна година "Я змагаюсь з туберкульозом! Я можу перемогти туберкульоз"

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я по всьому світу 24 березня відзначають День боротьби з туберкульозом, який у 2013 році проходить під гаслом «Зупиніть туберкульоз протягом мого життя!..»

Метою Всесвітнього дня є проінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можливо і потрібно. Про те, що туберкульоз дійсно є епідемією та глобальною надзвичайною ситуацією у сучасному світі було вирішено Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1993 році. В Україні епідемію туберкульозу було визнано у 1995 році, адже захворюваність та смертність від цієї хвороби у нашій країні перевищує відповідні показники європейських держав у 8 – 10 разів.

Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань, яке характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін і вражає практично всі органи і системи організму, вражаючи при цьому найбільше органи дихання.

Запрошений на зустріч зі студентами факультету економіки і підприємництва та інженерно-технологічного факультету міський фтизіатр Валерій Семенович Грушко охарактеризував основні джерела зараження і симптоматику хворих на туберкульоз, а також окреслив основні профілактичні заходи, які сприяють уникненню хвороби та її лікуванню.

Виховна година "Я змагаюсь з туберкульозом! Я можу перемогти туберкульоз"

«Прийнято вважати, що туберкульоз – це хвороба, яка вражає виключно представників соціально-дезадаптованих верств населення. Однак історії відомо безліч прикладів, коли від цієї хвороби страждали відомі люди, яких не можна віднести до зазначеної вище категорії. Однією з найяскравіших українських особистостей, яка боролася з цим підступним недугом, була Леся Українка» – зазначив В. Грушко.

Однак, як підсумував доповідач, туберкульоз хоч і є інфекційним захворюванням, але він виліковний. Головне – вчасно звернутися до лікаря, хоча б один раз на два роки проходити профілактичне флюорографічне обстеження і дотримуватися елементарних правил гігієни.

Світлана Власюк, заст. декана факультету економіки і підприємництва з виховної роботи

Наталія Бондаренко, к.е.н, ст. викладач кафедри фінансів і кредиту