04.12.2015 5455

Візит Миколи Томенка до Уманського національного університету садівництва

4 грудня Уманський національний університет садівництва відвідав відомий політик та громадський діяч, голова комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України Микола Томенко.

У рамках робочого візиту Микола Володимирович зустрівся з професорсько-викладацьким складом, аспірантами та студентами університету. Свою доповідь присвятив проблемам екології та енергетики України. Микола Володимирович прихильник того, щоб Україна була країною-виробником, а не сировинним придатком. Політик зауважив, що за його ініціативи в Україні вводиться тимчасова, строком на 10 років, заборона експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді, зокрема з 1 листопада 2015 року – деревних порід, крім сосни, а з 1 січня 2017 року – деревних порід сосни. На переконання Миколи Володимировича, це дасть змогу значно наповнити внутрішній ринок деревиною. Крім того, парламентарій приділив увагу проблемам питної води та висловив свої пропозиції щодо необхідності введення мораторію на промисловий вилов риби в Україні. Також обґрунтував чіткі позиції щодо відповідальності за рекультивацію природних зон та права громадян на надрокористування. Зауважив, що до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи планується в листопаді 2017 року відкриття другого саркофагу з гарантією на 100 років.

Візит Миколи Томенка до Уманського національного університету садівництва

У ході зустрічі всі бажаючі мали змогу подискутувати з Миколою Томенком на важливі та актуальні теми.

Микола Володимирович розповів про свої проекти для загальноосвітніх шкіл та дитячих садків. Презентував широкому загалу авторський «Щорічник» та збірку аудіоказок – «Слуханок», які озвучили відомі українські актори.

Візит Миколи Томенка до Уманського національного університету садівництва

Студенти та викладачі подякували політику за плідну зустріч і за створений ним цикл стрічок «7 чудес України», а також висловили надію, що візит Миколи Володимировича до Уманського НУС не буде останнім.

Візит Миколи Томенка до Уманського національного університету садівництва

До зустрічі долучився Уманський міський голова Олександр Цебрій. Гості ознайомились з історією створення та становлення Уманського НУС, переглянули одну з родзинок університету – видання стародруків. Не залишилась без уваги унікальна територія закладу – студентське містечко.

Візит Миколи Томенка до Уманського національного університету садівництва

Насамкінець, Микола Томенко побажав Уманському національному університету садівництва, як одному із найстаріших аграрних закладів України, подальших яскравих успіхів та здобутків на науковій ниві.

Прес-центр Уманського НУС

Фото Олега Черноусько