Вплив війни в Україні на Польщу та Європейський Союз – об’єкт дискусії на VIII Міжнародній науковій конференції в академії ім. Якуба з Парадижа з циклу «Rozwoj na Peryferiach»
«Вплив кризи, пов’язаної з війною в Україні, на Польщу та Європейський Союз» – сама така тематика піднімалася учасниками VIII Міжнародної наукової конференції з циклу «Розвиток периферій», що пройшла в Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському (Польща).
Уманський національний університет садівництва на поважному диспуті представляв перший проректор, доктор сільськогосподарських наук, професор Іван МОСТОВ’ЯК, який презентував загалу доповідь на тему: «Розвиток агропромислового комплексу України під час війни» польською мовою. Сільськогосподарський сектор України зазнав значного руйнівного впливу від військових дій, наслідком чого стала продовольча криза у низці країн світу. Однак вітчизняні аграрії намагаються всіляко компенсувати прогалини у виробничій діяльності, шукаючи шляхи розвитку та вдосконалення, а також впроваджуючи нові техніки та технології вирощування сільськогосподарських культур.
Питання впливу війни на стан і розвиток України, Польщі та країн Європейського Союзу турбують як науковців, так і практиків. Тож під час конференції розглядалися питання кризи війни в Україні як тесту cолідарності соціальної і духовної в Європі та світі, а також як об’єднувального чи послаблюючого чинника для Європейського Союзу; траєкторії європеїзації України; акцентувалася увага на екологічних аспектах війни, а також наслідках мінування земель для цивільного населення; розглядалися соціальні настрої й імміграційні характеристики воєнного часу; досліджувалися механізми пропаганди на окупованих територіях; актуалізувалися погляди на освіту молоді у воєнний час; уточнювалася динаміка політичного життя України під час вторгнення росії.
У рамках конференції науковці проводили детальний аналіз подій і наслідків, факторів впливу та провокуючих передумов, аби виокремити й узагальнити їх, а головне – напрацювати механізми подолання на даний час і запобігання у майбутньому.
Конференція стала потужним заходом для обміну думками науковців Польщі й України в контексті актуального та болючого для всієї європейської спільноти питання – війни в Україні. Адже кожна з країн Європейського Союзу відчуває її помітний негативний вплив у всіх сферах діяльності.