Всеукраїнська наукова конференція молодих учених – гідний поступ молоді в галузі науки та інновацій
6 травня 2015 року, в рамках днів науки в Уманському НУС, Радою молодих учених проведено Всеукраїнську наукову конференцію молодих учених, приурочену 140-й річниці від дня народження видатного вченого плодовода, заслуженого діяча науки, професора П.Г. Шитта, який саме на базі нашого навчального закладу вперше в світі започаткував системні дослідження росту, розвитку та фізіології живлення плодових дерев.
Конференція зібрала кращих представників молодої наукової еліти з провідних вищих навчальних закладів та наукових установ України, зокрема: Уманського національного університету садівництва, Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного, Одеського державного екологічного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, ДУ “Держгрунтохорона”, Запорізького національного університету, Полтавської державної аграрної академії, Одеського державного аграрного університету, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Українського науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Одеської національної академії харчових технологій, Національного університету державної податкової служби України, Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та ін.
Традиційно конференція проходила у формі пленарного засідання та засідань наукових секцій, на яких було розглянуто актуальні питання технологій вирощування основних сільськогосподарських культур, проектів озеленення присадибних ділянок, розробки сучасної сільськогосподарської техніки, удосконалення харчових технологій, фінансово-економічних та управлінських відносин, перспективи розвитку економіки країни та сільського господарства зокрема та ін.
Відкриття конференції розпочалося зі вступного слова завідувача науковим відділом, кандидата економічних наук, доцента Олександра Бурляя, в якому він привітав всіх учасників та гостей з початком роботи, зазначивши, що такі конференції є гарною нагодою для обміну науковим досвідом, думками, новітніми дослідженнями.
У наукових доповідях, виголошених на пленарному засіданні, були розглянуті актуальні питання проблем удосконалення технології виробництва круп’яних продуктів з пшениці спельти, формування конкурентних переваг сільськогосподарських підприємств шляхом диверсифікації, декоративного озеленення та проблем аграрного консалтингу в Україні.
Наступним етапом конференції була робота в секціях. Всього працювало п’ять секцій за різними науковими напрямами. На секціях були озвучені доповіді на актуальні питання сьогодення, кожна з яких стала підставою для запитань та обговорення, висвітлення свого бачення проблеми.
За результатами роботи конференції опубліковано збірку матеріалів.
У переддень Дня науки бажаємо молодим ученим і в подальшому гідно тримати курс на вирішення актуальних наукових завдань і проблем в ім’я розбудови та економічного зміцнення нашої держави.