Всеукраїнська наукова конференція молодих учених
11 – 12 березня 2014 року Радою молодих учених Уманського національного університету садівництва було проведено Всеукраїнську наукову конференцію молодих учених, у роботі якої взяли участь молоді науковці, аспіранти та студенти провідних вищих навчальних закладів та установ, зокрема Уманського національного університету садівництва, Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, Верхняцької дослідно-селекційної станції ІБКіЦБ, Уманської дослідно-селекційної станції ІБКіЦБ, Національного університету біоресурсів і природокористування України, ДУ «Держгрунтохорона», Одеського державного аграрного університету, Запорізького національного університету, Житомирського національного агроекологічного університету, Національного лісотехнічного університету, Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини, Бережанського агротехнічного інституту, Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та ін.
У цьому році конференція була присвячена 170-й річниці від дня заснування Уманського національного університету садівництва. Традиційно вона відбувалася у формі пленарного засідання та засідання наукових секцій, на яких було розглянуто актуальні питання технологій вирощування основних сільськогосподарських культур, проектів озеленення присадибних ділянок, розробки сучасної сільськогосподарської техніки, удосконалення харчових технологій, фінансово-економічних та управлінських відносин, перспективи розвитку економіки країни та сільського господарства зокрема та ін.
Із привітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко, який зазначив, що конференція є гарною можливістю наукового диспуту для молодих вчених, під час проведення якого доцільно обговорити сучасні тенденції в аграрній науці, провести обмін досвідом у певних галузях наукових досліджень.
У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання проблем удосконалення технології виробництва круп’яних продуктів із тритикале, матеріального стимулювання в сільськогосподарських підприємствах у ринкових умовах, озеленення присадибної ділянки та формування основних джерел інвестицій у садівничих підприємствах.
Конференція відбулася на високому організаційному та науковому рівнях. Доповіді, що прозвучали на конференції, послугували плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції було опубліковано збірку матеріалів тез доповідей учасників конференції.
Ігор Прокопчук, голова ради молодих учених