Вшанування пам’яті видатного вченого в галузі землеробства С.С. Рубіна
Весняний місяць березень для Уманського НУС ознаменувався низкою заходів, присвячених 115-річчю від дня народження видатного вченого в галузі землеробства Симона Рубіна. У читальній залі Наукової бібліотеки функціонувала виставка праць професора, також усі бажаючі мали можливість ознайомитись із раритетними виданнями бібліотеки, створеної з книжкового фонду професора Симона Рубіна та розташованої на кафедрі загального землеробства. Екскурсію до бібліотеки провів завідувач кафедри загального землеробства професор Володимир Єщенко.
Спільне засідання студентських наукових гуртків факультету агрономії, яке відбулося 25 березня, відкрив доцент кафедри загального землеробства Петро Костогриз, повідомив присутнім його мету та назвав імена учнів, що працюють в університеті та продовжують справу видатного вченого. Учасники засідання прослухали доповідь аспірантки Галини Коваль про життєвий шлях та науково-педагогічну діяльність Симона Рубіна. Професор Анатолій Бутило ознайомив присутніх з багатою колекцією зразків кореневої системи 21-річної яблуні Пепінка Литовська, зібраною вихованцями Симона Самойловича.
Заходи із вшанування пам’яті професора Рубіна, життєвий шлях якого пов’язаний з Уманським сільськогосподарським інститутом, продовжились 26 березня проведенням наукової конференції за участі професорсько-викладацького складу, студентів, учнів та друзів вченого, а також внуків, що приїхали на зустріч із Ізраїлю.
Наукову конференцію, присвячену 115-річчю від дня народження професора Симона Рубіна, відкрив проректор з наукової та інноваційної діяльності професор Віктор Карпенко, який відзначив важливість особистості вченого, що започаткував наукову школу, відому не лише в Україні, а й за її межами, та запропонував її учасникам поділитися спогадами, пов’язаними з учителем.
Із науковими доповідями про життєвий шлях Симона Самойловича Рубіна, становлення його як вченого рільника і садівника, започаткування наукової школи з дослідження мінерального живлення та удобрення плодових рослин виступили кандидат історичних наук Ольга Гарбар, професори Володимир Єщенко, Петро Копитко та Анатолій Бутило, доцент Петро Костогриз.
Наукова, організаційна, педагогічна та громадська діяльність відомого вітчизняного вченого рільника і садівника стала справжнім надбанням науки в галузі землеробства. Але нерукотворним пам’ятником вченого зі світовим ім’ям стала саме його наукова спадщина.
Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів