Харчові технології – професія на всі часи
З ІСТОРІЇ ПРОФЕСІЇ
Український народ славиться на весь світ вмінням вирощувати найкраще зерно. Раніше до роботи залучалися члени родини або наймані робітники, але із збільшенням площ посіву зерна виникла потреба в технології його зберігання та переробці та потреба у фахівцях напряму підготовки «Харчові технології».
РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ
Головне у професії харчового технолога – відповідальність і універсальність. Досягнути цього можна за умови вмілого поєднання глибоких теоретичних знань і практичних навичок.
В Україні функціонує 796 хлібопекарних, 126 пивоварних, 510 комбікормових, 17 олійних заводів, 57 заводів з виробництва спирту, 29 макаронних, 175 кондитерських фабрик. За статистикою, професія технолога займає перші місця в рейтингу, а оплата праці фахівця з харчових технологій є однією з найбільш високооплачуваних – від 7 000 грн.
ДЕ ЗДОБУТИ ОСВІТУ?
Глибокі теоретичні знання та практичні вміння з професії технолога забезпечує напрям підготовки «Харчові технології», фах за яким можна здобути, навчаючись на інженерно-технологічному факультеті Уманського національного університету садівництва.
Пов’язуючи своє життя з харчовими технологіями, слід пам’ятати, що професія технолога завжди була актуальною на ринку праці та увесь час залишається на високому рівні.