З історії журналу «Плодоводство»
У читачів бібліотеки Уманського училища землеробства і садівництва великим попитом користувався журнал «Плодоводство» – щомісячне ілюстроване видання, присвячене галузям сільського господарства, зокрема плодівництва.
Часопис було схвалено для користування у бібліотеках навчальних закладів, в яких викладався курс садівництва і городництва. Із надходженням чергового номеру у бібліотеку, спочатку видавався викладачам терміном на 7 днів, про що свідчать відповідні відмітки.
За своєю структурою журнал мав розділи: 1) плодівництво, 2) городництво, 3) навчання плодівництву і переробці продуктів рослинництва, 4) обмін досвідом, 5) світові новини з плодівництва, 6) бібліографічні дані, 7) актуальні питання та відповіді на них, 8) кольорові і чорно-білі малюнки до текстів, окремі додатки.
У 1897 році на сторінках журналу було засноване бюро з найму садівників і городників.
Починаючи із 1903 року, у журналі публікувалися відомості про стан садових господарств та прогнози урожаїв на поточний рік.
Значним напрямком змісту часопису була його науковість. У 1914 році засновано додаток до основного видання – журнал «Научное плодоводство», який висвітлював питання помології, дослідної справи, акліматизації та інших питань наукового характеру в області плодівництва.
За просвітницьку діяльність журнал «Плодоводство» отримував вищі нагороди на вітчизняних і міжнародних виставках.
Варто зазначити, що у складі головних співробітників журналу були представники Уманського училища садівництва і землеробства:
За роки свого існування журнал набув великої популярності. Очевидними є активна участь його керівників і співробітників у просвітницькій діяльності та їх вагомий внесок у скарбницю садівничих знань.
«Кожна людина повинна посадити у себе у дворі хоча б п’ять дерев, адже крім краси і користі для себе, людина цією справою радує Творця, тому що прикрашає Його землю не тільки дарами Його рослинного царства, а й тими, які людина, завдяки даному Творцем розуму, поліпшила і розмножила, щоб засадити все більше і більше землі садами. Адже і рай був в Саду!» Наведений вислів садівника-практика, лікаря за фахом та одного із головних співробітників журналу «Плодоводство» М.С. Каменського, переконливо свідчить про вагому роль досвіду попередніх поколінь у становленні та розвитку вітчизняного садівництва – однієї з важливих галузей сільськогосподарського виробництва.