Запам’ятай: нащадкам ти планету мусиш зберегти!
22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Це свято підтримується Організацією Об’єднаних Націй, оскільки воно спрямоване на збереження загального місця проживання всіх людей та вирішення болючих проблем: охорона навколишнього середовища, глобальне потепління, збереження рослинності на планеті.
З метою спонукати людей бути уважнішими до вразливого довкілля планети, День Землі проводять навесні. Спочатку він відзначався у березні, у день рівнодення, коли природа прокидається і все навколо наповнюється життям. Адже ще з давніх часів саме із цим періодом пов’язували надії і сподівання на перемогу сил світла над темрявою.
Не залишився осторонь відзначення Дня Землі і Уманський національний університет садівництва. Напередодні свята були озеленені території навчального закладу та шкіл міста і прилеглих районів, посаджений яблуневий сад.
Зранку студенти-екологи зустрічали присутніх флешмобом, який став гарним початком святкування. Викладачі кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського НУС разом із кафедрою загального землезнавства та геології Уманського державного педагогічного університету ім. П.Г. Тичини провели міжвузівський науково-практичний семінар «ГеоЕко», присвячений 170-річчю від дня створення Уманського національного університету садівництва.
Визначною подією для викладачів та студентів кафедри стало відкриття наочної експозиції «Сучасні концепції природокористування», в якій було висвітлено бачення екологічної проблеми. Завідувач кафедри, професор, доктор географічних наук Сергій Сонько розповів про історичний шлях кафедри, яка є наймолодшою в університеті, та доніс до присутніх думку про те, що найрозумніший постулат сучасності – природа і біосфера.
Свято охорони довкілля продовжилося презентацією, на якій професор Сергій Сонько зазначив, що відзначення цього свята, як і Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, на кафедрі стало вже доброю традицією. Сергій Петрович розповів студентам історію святкування Дня Землі, під час якого у різних країнах звучить Дзвін Миру, закликаючи людей відчути всепланетну спільність і докласти зусиль для захисту миру.
Завідувач кафедри урочисто привітав студента Дем’яна Опрю із зайнятим ІІІ місцем на Всеукраїнській олімпіаді з екології та вручив цінний подарунок.
Театралізована вистава «Охорона довкілля – наша свята справа», яка супроводжувалась слайдовим показом, стала логічним продовженням святкування Дня Землі. Студенти, одягнені в український одяг із символічними зеленими стрічками, у своїх виступах давали оцінку екологічного стану нашої рідної землі, порушували болючу проблему загрози глобальної катастрофи та акцентували увагу на важливих завданнях, що стоять перед суспільством – попередити негативні прояви та зберегти те, що маємо.
Учасники дійства отримали від організаторів приємний подарунок – маленьку частинку природи – насіння квітів, які стануть окрасою планети.
Наступного дня на учасників семінару чекають екскурсії: навчально-практична на агробіостанцію УДПУ, науково-пізнавальна «Культурні фітоценози дендропарку «Софіївка»» та відвідання експозицій кімнатних культурних рослин.
Земля – наш спільний дім, у якому ми – лише гості, тому увага людства повинна бути спрямована на збереження багатств, які дарувала нам матінка-природа, аби передати їх наступним поколінням.
У день свята хай пророчими стануть слова:
Найбільший скарб людства – це Земля!
Земля – то мати, що на любов багата.
Земля – колиска наша на землі.
Земля – то мудрість і освята,
Від неї хліб і цвіт, і всі плоди.
Надія Зубова, методист Центру культури і виховання