Засідання гуртка історичного краєзнавства на кафедрі соціально-гуманітарних і правових дисциплін
На кафедрі соціально-гуманітарних і правових дисциплін вже стало доброю традицією організовувати та проводити зустрічі студентів з видатними людьми та визначними особистостями. Молодь вже зустрічалася та спілкувалася з письменниками Євгеном Сверстюком, Василем Хитруком та Миколою Семенюком.
Не менш цікавою та емоційною була й зустріч з істориком-краєзнавцем, членом Національної спілки журналістів України та Молодіжної організації журналістів, лауреатом обласного конкурсу «Молода людина року у номінації «Молодий вчитель 2012 року», письменником Романом Крохмалюком, яка відбулася на кафедрі 21 листопада.
На зібранні гуртка були присутні викладачі кафедри, директор Наукової бібліотеки Світлана Нижник та студенти.
Відкрив зустріч завідувач кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін, професор, доктор соціологічних наук Анатолій Шатохін, який повідомив студентам про важливість події, що виховує патріотизм та почуття спорідненості з малою батьківщиною, заставляючи задуматись: хто ми і чиї ми діти?
Продовжив роботу засідання кандидат історичних наук, доцент Іван Пахольчук, донісши до аудиторії інформацію про те, що гурток історичного краєзнавства молодий, працює всього 2 роки, але протягом невеликого періоду багато студентів зацікавилися краєзнавчою роботою. Користуючись нагодою, Іван Степанович запросив студентів взяти участь у роботі конференцій на краєзнавчу тематику, де розкриються здібності та вподобання кожного студента. Керівник гуртка Іван Пахольчук також зауважив, що зустріч із Романом Крохмалюком відбулася за сприяння студентки І курсу факультету менеджменту Богдани Крохмалюк, сестри письменника.
Завідувач кафедри Анатолій Шатохін до слова запросив гостя заходу. Роман Володимирович подякував за запрошення і зізнався, що завжди радий спілкуванню з молоддю. Письменник коротко розповів присутнім про свій життєвий шлях: народився на Вінниччині, на Поділлі, в мальовничому краї, багатому на мінеральну воду, відому під назвою «Регіна», та білу лікувальну глину, за фахом – учитель, пише книги для дітей, але нещодавно його зацікавило краєзнавство. Він дослідив історію села Житники від давнини до початку ХХ століття, випустивши збірник «Село Житники – наш рідний край, наша історія жива».
Автор презентував глядацькій аудиторії й іншу свою книгу – «Квіти любові», присвячену жінкам та дівчатам, яким адресований епіграф «Нехай Віра, Надія та Любов ніколи не покидають Ваші серця».
Ліричні герої поезій Романа Крохмалюка – чисті серцем, одержимі спрагою людяності і любові. В ім’я цієї високої мети вони живуть і діють: дякують Богові за світло любові. У його оповіданнях розкриваються морально-етичні аспекти життя молодих, утверджуються християнські цінності як неодмінна умова повноцінного щастя.
Своїми міркуваннями поділився також професор, доктор філософських наук Павло Ямчук, що висловив думку про збереження самобутніх джерел, адже краєзнавство є тим великим підмурком, на якому будується духовність нації.
До добрих побажань приєднався і керівник гуртка Іван Пахольчук, який побажав студентам чистоти і в серцях, і в їхніх душах.
Зустріч завершилася на оптимістичній ноті, Роман Крохмалюк подарував на згадку кафедрі соціально-гуманітарних і правових дисциплін альбом «Сім чудес Вінниччини», а завідувач кафедри Анатолій Шатохін вручив пакунок гостеві.
Безумовно, такі зустрічі сприяють тільки вихованню кращих рис людської моралі та патріотизму у студентів, тому кожна з них сприймається як свято.
Прес-центр університету