11.02.2015 5328

Засідання круглого столу «Життя біля автомагістралей: проблеми безпеки дорожнього руху»

На базі Уманського національного університету садівництва 10 лютого відбувся круглий стіл на тему «Життя біля автомагістралей: проблеми безпеки дорожнього руху» соціального проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі», ініційований Європейським банком реконструкції та розвитку і «Концерном Галнафтогаз». «Смертність на автошляхах України є у 2-3 рази вищою, ніж у більшості європейських країн. Тому ми хочемо переконати учасників дорожнього руху ставитися відповідальніше один до одного і до людського життя», – пояснює директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер. За його словами, цей проект є першим масштабним прикладом соціального партнерства між ЄБРР і приватним бізнесом в Україні. Мета проекту – підвищити обізнаність населення, що проживає поблизу траси міжнародного призначення М05 (Київ-Одеса), а також водіїв та інших учасників дорожнього руху про безпеку на дорогах та про наслідки порушення правил.

Під проект розроблено спеціальну креативну концепцію, головними героями якої є благунчики – особливі істоти, які закликають усіх учасників дорожнього руху не нехтувати правилами, бути уважними й пильними на дорозі.  Саме благунчики звертатимуться до різних цільових аудиторій – водіїв, пішоходів, велосипедистів, фермерів із проханням поводитися відповідально, бути видимими в темну пору року доби (вдягати світловідбивальні елементи), не сідати за кермо напідпитку, дотримуватися правил дорожнього руху (не перевищувати швидкість, застібати паски безпеки).

Засідання круглого столу розпочала менеджер проекту Тетяна Корчинська, яка познайомила присутніх із його спікерами. Інспектор адміністративної практики Уманського ВРЕР Роман Левченко звітував про роботу працівників ДАІ та повідомив про ситуацію на дорогах Уманського району. В обговоренні безпеки дітей на дорогах взяли участь голова Ладижинської сільської ради Володимир Громов, директор Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Людмила Миронюк та начальник відділу освіти Уманської районної державної адміністрації Олена Мельничук.  До  обговорення актуальної теми долучилися і представники ЗМІ: головний редактор обласної незалежної телерадіокомпанії «Ятрань» Микола Ратушний та головний редактор телекомпанії «Умань» Аліна Коваленко, які порушили проблему придбання світловідбивальних предметів та брак інформаційних роликів щодо висвітлення проекту.

Сподіваємось, що завдяки реалізації проекту люди стануть більш свідомими щодо своєї поведінки на дорозі. Переконані, що об’єднавши зусилля, ми зможемо запобігти багатьом трагедіям і врятувати не одне людське життя.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів