10.09.2014 5308

Завершується конкурс на кращий бізнес-план зі створення обслуговуючого кооперативу на селі

З 30 квітня по 15 вересня 2014 року Уманський національний університет садівництва оголосив конкурс на кращий бізнес-план зі створення обслуговуючого кооперативу на селі серед студентів 3-6 курсів економічних спеціальностей. Даний конкурс проводиться вдруге з метою надання студентам практичних навичок з організації кооперативних формувань, залучення молоді до розвитку сільських територій та підвищення рівня доходів і зайнятості сільських жителів, активізації їх участі в реформуванні рідного села.

Проведення даного заходу здійснюється на виконання доручення Міністра аграрної політики та продовольства України від 30 вересня 2013 року №17780/24-128, Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій від 03 жовтня 2013 № 18-1-13 /783 щодо започаткування щорічного конкурсу серед студентів вищих навчальних закладів (ВНЗ) ІІІ – IV рівня акредитації на кращий бізнес-план зі створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу на селі.

Для організації проведення конкурсу згідно з наказом ректора університету була створена комісія, до складу якої увійшли представники керівництва навчального закладу та кафедр, викладачі яких є керівниками конкурсантів;регіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій (РНПЦ); обласних організацій Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України (СУСОКУ); Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (ВАССР); Всеукраїнської громадської експертної кооперативної ради (ВГЕКР).

Взяти участь у даному конкурсі виявили бажання чотири студента, серед яких Павло Богачик, студент 6 курсу факультету менеджменту; Ірина Пампуха та Альона Дяк, студентки 4 курсу факультету менеджменту та Діна Бунич, студентка 5 курсу факультету економіки і підприємництва.

Спеціалісти з кооперації Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій Ольга Макушок та Олена Саковська постійно надають учасникам конкурсу консультації щодо написання бізнес-планів, контролюють відповідність оформлення робіт згідно з встановленими критеріями та сприяють учасникам конкурсу в отриманні від навчального закладу відповідних звернень до виконавчих органів влади, органів самоврядування, інших організацій та сільськогосподарських підприємств щодо отримання необхідної інформації.

26 вересня 2014 р. відбудеться заключний етап конкурсу – презентація бізнес-планів зі створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу на селі, в результаті чого створеною комісією буде обрано одного переможця для участі у всеукраїнському конкурсі.

Ольга Макушок, завідувач  Міжрегіональним навчально-практичним центром розвитку сільських територій