11.11.2014 8669

Заходи до Дня української писемності та мови

Кафедра української та іноземних мов Уманського НУС протягом тижня організувала проведення низки заходів під загальним гаслом «Наша мова калинова» на вшанування Дня української писемності та мови, що, згідно з Указом Президента України, відзначається щорічно 9 листопада.  Зокрема, було проведено конкурс-диктант, виховний захід-зустріч та літературний вечір.

Студенти I курсу факультету економіки і підприємництва взяли участь  у конкурсі-диктанті «Грамотний студент». Студенти дізналися та зацікавилися можливістю долучитися до  акції, яка єднала, єднає і єднатиме націю за будь-яких умов, обставин та часів – загальноукраїнського радіодиктанту національної єдності!

Заходи до Дня української писемності та мови

6 листопада викладачі кафедри провели виховний захід до Дня української писемності та мови. Учасниками й гостями святкової зустрічі були студенти другого та третього курсів факультету менеджменту та першого курсу факультету лісового і садово-паркового господарства. Під час виховного заходу гості свята дізналися багато цікавого про історію державного свята та Нестора Літописця (доповідач Д. Дробуш), початок слов'янської писемності та про її творців — святих рівноапостольних братів Кирила й Мефодія (доповідач С. Семенда), історію рукописів на українських землях (доповідач А. Поляніцька), перші друковані книги українською мовою (доповідач А. Крейтор), довгий і складний шлях формування українського правопису (доповідач І. Полякова), місце української мови серед мов світу (доповідач М. Подолянчук), мелодійність мови (доповідач А. Чоловійчук). Зацікавила слухачів своєю розповіддю про цікаві факти української мови А. Махаринська. Заворожила майстерним виконанням вірша Ліни Костенко «Коректна ода ворогам» О. Керімова. Завжди в Україні були патріоти рідної землі, які не шкодували ні сил, ні власних коштів для підтримки українського слова. Одним із таких меценатів був  Петро Дмитрович Яцик. Про його внесок у розвиток української мови розповіла Н. Кирик. Розпочинали і закінчували зустріч пісні Квітки Цісик, яка співала не просто голосом – душею.... Гості заходу ознайомилися з життєвим та творчим шляхом американської співачки українського походження завдяки доповіді А.Насальської. Насамкінець, А.Царинна спробувала охарактеризувала сучасну мовну ситуацію в Україні та наголосила, що український народ повинен знати «хто ми, чиї діти» і зірвати полуду зі своїх очей, очиститися і уберегти наше милозвучне і солов'їне Тарасове слово. На святі панувала весела, доброзичлива атмосфера. Студенти  занотовували важливі факти, щоб надалі взяти участь у вікторині.

Організатори та учасники заходу-зустрічі

Ще одним заходом став літературний вечір «Поезія – це завжди неповторність…», на якому учасники декламували улюблені вірші та брали участь в їх обговоренні за чашкою запашного чаю. Відвідання таких творчих вечорів урізноманітнює  сірі будні, збагачує духовно і надихає на нові звершення.

Ганна Мельник, викладач кафедри української та іноземних мов