28.10.2016 4894

Збережемо пам'ять про подвиг попередників заради майбуття наступних поколінь!

Щорічно 28 жовтня для кожного з українців є водночас радісною і гіркою подією: 72 роки тому земля та народ нашої держави, травмовані, спаплюжені, змучені, отримали шанс на вільне дихання. Свободу від німецько-фашистських загарбників, від жорстокого рабства, від коричневої чуми, що затопила рідний край кривавими хвилями репресій, розстрілів, втрат, вибухів…

Колектив Уманського національного університету садівництва щиро шанує пам'ять наших співвітчизників, які, пожертвувавши власним життям, дали можливість майбутнім поколінням жити під мирним небом. А тому є незмінними учасниками загальноміських заходів із вшанування пам’яті полеглих українців і святкування 72-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Збережемо пам'ять про подвиг попередників заради майбуття наступних поколінь!

Саме так, у тепер уже здається нескінченно далекому 1944 році, Україна звільнилася від гніту ярма окупантів, які планували зробити з її квітучих земель мисливські угіддя, а народ, вірніше, те, що від нього залишилося б, вічними рабами. Та не так сталося, як гадали поневолювачі: не врахували вони сили духу українського народу, його одвічне прагнення до волі та свободи, безмежну любов до рідної землі та нескінченний заряд патріотизму, що закладені у генетичному коді української нації.

На скрижалях історії нашої держави також є героїчні сторінки Уманського НУС, пов’язані з визволенням України. Символом відваги та патріотичної жертовності студентів і викладачів університету у роки Другої світової війни є пам’ятник студенту університету Юрію Глібку, під кам’яними плитами якого спочивають відважні захисники нашої свободи. І в цей пам’ятний день визволення України студенти і викладачі УНУС вшанували їхню світлу пам'ять хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Збережемо пам'ять про подвиг попередників заради майбуття наступних поколінь!

Безсмертним і живим є подвиг наших співвітчизників у роки Другої Світової війни! Вічна пам'ять Героям!

Прес-центр Уманського НУС