23.10.2023 1344

Земля сміється квітами на полотнах університетської мисткині

Колектив Уманського національного університету садівництва вже давно є активним учасника мистецького життя Умані. От і нині університяни через свою талановиту колегу – кандидатку сільськогосподарських наук, старшого викладача кафедри лісового господарства, заступника декана факультету лісового і садово-паркового господарства з виховної роботи Валентину МАМЧУР долучився до плеяди мистецьких зірок міста. Адже 20 жовтня у ДІАЗ «Стара Умань» розпочала свою роботу виставка-продаж картин мисткині.

Земля сміється квітами на полотнах університетської мисткині

Відкриття заходу зібрало багато прихильників творчості та поціновувачів таланту Валентини Василівни, а ще – друзів, колег і художників міста.

«Енергія картин Валентини Василівни заспокоює, нагадує, що краса — вічна.. Від імені колег зичу Вам тримати життєвий вогонь, що надихає та зігріває шанувальників творчості! Хай Муза, яка веде Вас по життю, буде поруч завжди», – побажала художниці помічник ректора Уманського НУС Валентина ЧЕРНИЧЕНКО.

Земля сміється квітами на полотнах університетської мисткині

Арена образотворчого мистецтва стала яскравішою, здобувши ще одного творчого послідовника та виконавця малярського поприща ще у 2013 році. Саме тоді Валентина МАМЧУР відчула потяг до малювання, відкривши в собі та для загалу красу відтворення образів природи.

«Земля сміється квітами» – таку назву носить виставка-продаж картин, що вже триває, заряджаючи відвідувачів енергією добра та радості. Крізь призму фарб і полотен, презентованих аж у 72 неповторних варіаціях, авторка вдало донесла глибокі людські почуття, потужну енергію любові, сонячне тепло. А головне – відкрила глибини своєї прекрасної світлої душі через образи природи. На картинах Валентини у променях сонячного дотику радіють квіти, надихають безпосередністю та світлими чуттями діти, вирує життя. Вміння помічати красу – справжній дар, а бажання донести її людям, не згубивши на шляху жодної позитивної деталі – справжня мудрість, подарунок для друзів, колег і всіх, хто цінує миттєвості життя та тільки навчається цьому.

«Мати у власному колективі скарб – людину, яка зцілює добром – нагорода для університетської громади», – зауважив у вітанні завідувач Центру культури і виховання студентів Уманського НУС Петро ПАЄВСЬКИЙ.

«Мати викладача, який є прикладом для наслідування, другом, порадником і натхненником – щастя», – відмітила на відкритті виставки голова ради студентського самоврядування Сніжанна ОЛІЙНИК.

Земля сміється квітами на полотнах університетської мисткині

До вітань долучилися також працівники бібліотеки Уманського НУС на чолі з директоркою Тетяною КРАВЧЕНКО, розповівши про становлення Валентини Василівни як митця, через фотороботи та картини, які першими бачили університетяни та бібліотечні зали закладу освіти.

Директор ДІАЗ «Стара Умань» Владислав ДАВИДЮК вручив мисткині Подяку від заповідника. З квітами й адресними листівками завітали колеги, вихованці, студенти та друзі. «Це», – як сказала пані Валентина у зверненні до присутніх, - «і є справжньою щасливою нагодою – мати оточення, задля якого хочеться творити красу».

Валентина Василівна з перших днів повномасштабного вторгнення росіян знаходила мужність творити полотна, аби долучитися донатами на збори для ЗСУ. Ця тендітна і красива, щира і талановита українка є натхненницею для оточення, взірцем миру та добра. Валентина МАМЧУР на життєвому шляху, попри всі сьогоденні реалії, лишається вірною добру, життю у гармонії з природою, має силу і міць тримати людяність і чистоту серця.

Земля сміється квітами на полотнах університетської мисткині

Шановна Валентино Василівно! Хай ваші твори – справжні шедеври образотворчого мистецтва – і надалі легко знаходять своїх власників, розносячи мир і щастя всіма куточках країни. А колектив Уманського НУС бажає Вам процвітання, натхнення, довголіття та ще багато яскравих, неповторних робіт!