01.04.2016 5027

Знайомство студентів Уманського НУС з машинобудівними центрами Кіровоградщини

За запрошенням від керівництва корпорації «Гідросила ГРУП» 22 березня студенти третього курсу напряму підготовки «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва» відвідали провідні виробничі підприємства компанії: ПАТ «Гідросила» і ПрАТ «Гідросила АПМ», що знаходяться в місті Кіровоград, а також ознайомилися із виробничими потужностями найбільшого виробника сільськогосподарської техніки в регіоні – ПАТ «Червона зірка».

Знайомство студентів Уманського НУС з машинобудівними центрами Кіровоградщини

Мета даних зустрічей – детальне ознайомлення студентів-механіків із сучасними технологіями виробництва різноманітної продукції машинобудівної галузі, особливостями організації технологічного процесу та всебічний огляд підприємств як баз виробничої практики, яку по закінченні навчального процесу, третьокурсникам доведеться проходити вже у поточному році (про попередні домовленості у цьому питанні повідомлялося раніше).

На ПАТ «Гідросила», що спеціалізується на розробці та виробництві шестеренних насосів, гостей зустрів начальник учбового центру Володимир Кравцов. Далі було детально розглянуто основні виробничі дільниці. Начальник шестеренного виробництва Віктор Крамаренко розповів про ковальсько-пресове виробництво, прокатний стан та термообробку поковок, а начальник ливарного цеху Сергій Діденко – про особливості ливарного етапу у виробництві деталей та вузлів. Із особливостями механічної обробки шестерень на верстатах з числовим програмним керуванням (ЧПК) та обробки зубових елементів на спеціальних верстатах ознайомив інженер-технолог шестеренного цеху. Про механічну обробку корпусних деталей (кришка, корпус), складання та випробування шестеренних насосів, що є завершальними етапами технологічного процесу виробництва такого виду машин, розповів заступник головного технолога Михайло Буцковський.

Знайомство студентів Уманського НУС з машинобудівними центрами Кіровоградщини

Далі студенти перемістилися на суміжну територію для огляду виробництва ПАТ «Гідросила АПМ». Дане підприємство займається розробкою і виробництвом аксіально-поршневих машин та їх запасних частин. Інженер з інструменту інстументально-нормативного відділу Євген Кудріч та інженер-технолог виробництва АПМ з розімкнутим контуром надали студентам повну і вичерпну інформацію щодо основних етапів виробництва і випробування продукції, застосування інструментів для діагностики та експлуатації механізмів і вузлів.

Як зазначили начальник учбового центру компанії Володимир Кравцов та начальник відділу управління персоналом Наталія Бережна, їхні підприємства наразі потребують кваліфікованих спеціалістів, особливо у  напрямі проектування. Тому радо запрошують сьогоднішніх студентів до проходження якісної оплачуваної практики, що стане надійним плацдармом для подальшого успішного працевлаштування.

Екскурсія виробничими цехами ПАТ «Червона зірка», що спеціалізується в основному на розробці та виробництві потужних посівних комплексів та їх елементів, розпочалася з огляду експонатів історико-виробничого музею підприємства, де уміщені зразки продукції, що випускалися ще на початку експлуатації перших виробничих потужностей. Тут генеральний конструктор Юрій Кваша розповів про непростий шлях модернізації техніки в процесі розвитку, особливості матеріалів, що застосовувалися та способи їх обробки. Студентам надзвичайно цікаво було споглядати унікальні розробки у хронологічній послідовності розвитку заводу, починаючи із перших етапів становлення і до сьогодення.

Знайомство студентів Уманського НУС з машинобудівними центрами Кіровоградщини

Далі Юрій Леонідович детально ознайомив із асортиментом продукції, що виготовляється на даний час, перевагами застосування тих чи інших технологій обробки готових деталей та вузлів, а також перспективами на майбутнє.

Директор по роботі з персоналом Галина Медведчук пояснила студентам умови роботи та закликала до співпраці у сфері проходження виробничої практики та залучення до участі у щорічних міжнародних виставках техніки і технологій «Агроекспо», що є візитною карткою даних підприємств у регіоні та за його межами.

Враження студентів від побаченого були максимально приємні і захоплюючі, адже це мабуть вперше їм довелося споглядати виробництво такого масштабу і різноманіття. Багато хто уже висловив бажання приїхати сюди на практику аби власноруч долучитися до такої цікавої, але непростої справи.

Знайомство студентів Уманського НУС з машинобудівними центрами Кіровоградщини

Висловлюємо щиру вдячність адміністрації підприємств за теплий прийом і дружню атмосферу зустрічі.

Людмила Худік, викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ

(фото канд. т. н., ст. викладача Івана Лісового)