Зустріч студентської молоді Уманського НУС із представниками органів місцевого самоврядування
Україна разом із державами-членами Ради Європи щороку бере участь у проведенні Європейського тижня місцевої демократії – спільної ініціативи Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Європейського комітету з питань місцевої та регіональної демократії. У ці дні в українських містах проводяться круглі столи, лекції, семінари, «дні відкритих дверей» у місцевих радах, зустрічі міських голів, їх заступників та секретарів рад з молоддю, засідання молодіжних та громадських рад, громадські слухання, просвітницькі заходи про місцеву демократію та права людини.
За ініціативи молоді університету 17 жовтня в конференц-залі Уманського НУС відбулася зустріч представників ради студентського самоврядування, Наукового товариства студентів і аспірантів та найактивніших студентів університету, помічника ректора Жанни Лозінської, заступників деканів з виховної роботи із представниками органів місцевого самоврядування.
Відкрила зустріч помічник ректора з виховної роботи Ірина Гончаренко, яка повідомила, що тиждень з 14 по 20 жовтня в Україні проголошено Європейським тижнем місцевої демократії і присвячено «активній громадянській позиції» та представила присутнім гостей, які завітали на зустріч: секретаря Уманської міської ради В’ячеслава Коваля та депутата Уманської міської ради, голову постійної комісії з питань освіти, науки та молодіжної політики, директора ЗОШ №9 Ірину Тенц.
В’ячеслав Коваль у своєму виступі зробив цікавий екскурс у минуле, пригадавши молодим людям про існування Магдебурзького права, в якому було засноване міське самоврядування, що надавало право ради у громаді, яка сьогодні керує всіма процесами в місті.
Представники студентства із зацікавленістю слухали розповідь В’ячеслава Миколайовича про роботу міської ради, яка нараховує 38 депутатів. Всі процеси, що відбуваються в місті, прийняті її рішеннями, адже рада – законотворчий орган будь-якої територіальної одиниці. При міській раді працюють постійно діючі комісії (їх 8), які вивчають певне конкретне питання, та виконавчий орган – комітет, який виконує постанови міської ради. Студентська молодь дізналася про те, що у виконавчому комітеті є відділи, які контролюють певну ланку господарства; про доходи міста за рахунок податків та негативні наслідки їх приховування.
Студенти та аспіранти отримали вичерпні відповіді від В’ячеслава Коваля на питання, які їх цікавили: чи може студрада університету розраховувати на допомогу органів місцевого самоврядування, яка участь молоді в роботі партій та можливість проходження практики на базі місцевої ради.
Продовжила плідне спілкування з молоддю депутат Уманської міської ради Ірина Тенц, яка повідомила студентам про можливість працювати помічником депутата міської ради з метою реалізації своєї активної позиції та можливостей. На завершення своєї розповіді Ірина Іванівна побажала молодим людям здійснення мрій та задумів, тому що в Україні освіта знаходиться на високому рівні, база для реалізації проектів – прекрасна.
На згадку про спілкування із студентською молоддю помічник ректора з виховної роботи Ірина Гончаренко вручила гостям подарунки від університету.
Зустріч студентів Уманського НУС із представниками органів місцевого самоврядування принесла позитивний результат, тому що молодь – надія держави, і саме їм належить творити у майбутньому законопроекти та втілювати їх у життя.
Прес-центр університету