11.11.2014 4687

Звіт молодих науковців кафедри захисту і карантину рослин

6 листопада на кафедрі захисту і карантину рослин Уманського НУС заслухали звіти аспіранта О.П. Мордуха та докторантів С.М. Мостов`як й І.С. Кравець.

Звіт молодих науковців кафедри захисту і карантину рослин

Науковці плідно і відповідально працюють, закладають досліди, проводять облікові роботи на дослідних ділянках, беруть участь у наукових конференціях України та Європи, читають лекції для працівників провідних аграрних компаній.

Аспірант Мордух О.П. вже третій рік працює над кандидатською дисертацією на тему «Сірий бруньковий довгоносик і регулювання його чисельності в розсадниках яблуні в Правобережному Лісостепу України». За цей час він довів, що обрана тема дійсно є актуальною і на засіданні кафедри представив результати досліду та новизну роботи.

Звіт молодих науковців кафедри захисту і карантину рослин

Після доповіді аспіранта члени кафедри активно задавали питання, обговорювали доцільність та актуальність деяких досліджень, а наостанок своє заключне слово та оцінку звіту сказав науковий керівник – доктор с.-г. наук, професор Ю.П. Яновський.

На кафедрі захисту і карантину рослин активно ведеться наукова робота. На даний час в докторантурі Уманського НУС навчаються кан. с.-г. наук, доценти кафедри С.М. Мостов`як та І.С. Кравець.

Тема наукової роботи С.М. Мостов`як «Екологічне обґрунтування динаміки ентомокомплексів в біоценозах різного антропічного навантаження», яка наразі є актуальною й потребує детального вивчення. Докторант є активним учасником наукових Всеукраїнських та міжнародних конференцій. У членів кафедри, після виступу докторанта, виникли питання, на які С.М. Мостов`як дала чіткі і компетентні відповіді.

Звіт молодих науковців кафедри захисту і карантину рослин

Докторант І.С. Кравець працює над науковою роботою на тему «Шкідливий ентомокомплекс яблуні та заходи обмеження його чисельності в промислових насадженнях Лісостепу України». Слід зауважити, що І.С Кравець над науковою роботою працює лише перший рік, але вже має суттєві та важливі результати, які будуть актуальними для розвитку сільського господарства.

Анна Слонь, асистент кафедри захисту і карантину рослин