01.06.2024 159

1 червня — Міжнародний день захисту дітей

Уманський національний університет садівництва відзначає свято, яке покликане привернути увагу світової спільноти до проблем дотримання прав дітей. День захисту дітей заснований 1949 року в Парижі. Питання збереження здоров’я та благополуччя дітей на початку війни схвилювало членів засідання Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Тенденцію до покращення умов життя дітей підтримали лідери 7 країн, а через 10 років — 51 країна світу цілеспрямовано проголошувала законні права дітей всього світу. У Декларації прав дитини, відповідно до Женевської декларації про права дітей, затверджено базові аспекти з повноцінної життєдіяльності дітей: виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку. В Україні День захисту дітей відзначається із 1998 року. Світова спільнота щоденно працює, аби всі діти мали право на життя, на освіту та відпочинок, право на безпеку і надійний захист дітей від насилля, експлуатації.

Уманський національний університет садівництва співпрацює з волонтерськими організаціями та систематично допомагає дітям і їх родинам, які нині у скрутному становищі, дітям, які потребують допомоги. Врятувати дітей від війни, яку розв’язали росіяни, намагаються захисники та захисниці України, а колектив переконаний, що велика сила полягає також у маленьких добрих справах, які беззбройні дорослі можуть робити в осередках діяльності. Університетська родина організовує цікаві екскурсії дітям шкільного віку, для формування уявлення про освіту аграрного сектору та професійних можливостей отриманих в Уманському НУС.

Дорослі мають дбати про безпеку дітей, за ними — майбутнє країни. Дорослі, лише нам під силу створити щасливе дитинство для малечі, бережімо дітей, піклуймося про їхній добробут і власним прикладом навчаймо важливих речей — любові до людей і довкілля, адже захистивши дітей, ми маємо шанс і право на щасливе та здорове майбутнє.