10.12.2022 224

10 грудня – Міжнародний день прав людини

У 1948 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини. І з того року 10 грудня було внесене у плеяду визначних державних дат кожної держави – на знак солідарності та підтримки інституту прав людини. Адже документ вмістив у собі перші міжнародні положення, у яких було висвітлено політичні та громадянські права і свободи людини, зокрема і в економічній, соціальній та культурній сферах.

Таким чином, Загальна декларація стала дієвим механізмом у розробці й укладенні численних конвенцій, декларацій і протоколів з прав людини. Зокрема, 1948 рік став стартом ухвалення Конвенції про попередження злочину геноциду та покарання за нього, у 1949 році світ побачили Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, у 1950 році – Європейська Конвенція захисту прав людини та основних свобод, у 1959 – Декларація прав дитини, а в 1966 – пакти про права людини.

Права людини – базовий постулат діяльності Уманського національного університету садівництва. І про це не забувають нагадувати своїм вихованцям їх наставники-куратори, проводячи тематичні виховні години й організовуючи зустрічі з громадськими діячами й активістами.

Нині ми всі є свідками того, як порушуються права людини суспільством тоталітарної влади. А тому розуміємо, що подальша освітня діяльність має бути спрямована на розширення знань саме з даної сфери, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. Війна, що була розпочата в Україні росією, зіштовхнула світову спільноту з особливою жорстокістю та неповагою до людини як особистості. А окупація українських земель, терористичні акти та геноцид українського народу вкотре довели світовій спільноті, що дане питання відкрите та потребує активних дій, спрямованих на захист прав людини і її основоположних свобод. І нині, на фоні агонії рашистської ідеології, суспільство має максимально згуртуватися для захисту прав і свобод людини і громадянина, аби створити сприятливі та безпечні умови для мирного життя людей в Україні та світі.

Пресцентр Уманського НУС