11.02.2024 337

11 лютого — Міжнародний день жінок та дівчат у науці

Уманський національний університет садівництва сприяє «…рівноцінному доступу жінок і дівчаток до науки, а також відповідає потребі забезпечення гендерної рівності й розширення прав і можливостей жінок і дівчат».

Історія університету садівництва відома працями жінок-науковиць, які лишили у спадок безліч наукових досягнень. Навіть у воєнних буднях наполегливі тендітні леді торували наукові стежки, не зупиняючи стрімкий потік звершень і прогресу наукових нив, засіваючи їх жіночими руками.

Озброєне вторгнення окупантів в Україну відкрило нову для загалу тему: «Шлях підтримки науки в Україні під час війни». Й українські науковиці наголошують на єдності освіти й досліджень, а можливість Уманського НУС  як осередку освіти продуктивно діяти в тиловій зоні країни дає змогу мати власну доступну дослідницьку інфраструктуру. Нині юні та досвідчені вчені-дослідницівважають своїм покликом стати на захист і розвиток науки, щоб забезпечитиуспішний і сталий розвиток України у майбутньому.

Починаючи з часів становлення Уманського національного університету садівництва, у лавах нашого колективу жінки прославляють навчальний заклад у багатьох наукових сферах; матеріали дослідницьких робіт використовуються для міжнародних, всукраїнських й обласних науково-практичних семінарів та конференцій науковців.

З нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці колектив Уманського НУС висловлює вдячність за активну діяльність та науковий потенціал, за прагнення покращити життєдіяльність земляків, за любов і відданість науковій стежці всім нашим жінкам-колегам — натхненницям у царині науки та пізнання!

Бажаємо невтомності в науковій праці, міцного здоров’я, миру та довголіття!