14.03.2024 241

14 березня — День українського добровольця

Серед працівників, студентів, випускників Уманського національного університету садівництва чимало добровольців — громадян, які стали пліч-о-пліч захищати країну, рідних, близьких, земляків від окупації російського війська. Сьогодні національний календар відзначає свято всіх, хто повстав проти окупантів, чинить опір російській агресії, заради інтересів вільного, щасливого майбутнього рідної країни і її народу.

Добровольці стали щитом на варті миру країни, проявили мужність, рішучість 14 березня 2014 року на полігоні в Нових Петрівцях — тоді понад пів тисячі бійців Народного Віча, у зв’язку з російською окупацією, почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України. Добровольці першими виступили проти агресора, давши змогу Державі вибудувати стратегічну оборону українським військовим частинам на східних кордонах, котрі зазнали військового вторгнення. 24 лютого 2022 року добровольці заполонили країну, щоб захистити в найскладніший час, аби мати змогу допомогти Батьківщині.

«Разом добровільно» — це девіз людей, яких вітаємо нині. «З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості», — Верховна Рада України постановила — «Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня».

Шановні добровольці, цей день присвячений вам. Земляки та колеги, Люди з великої літери, боронячи землі рідної країни, ви тримаєте в безпеці дітей, жінок, пенсіонерів нашої країни. Вклоняємося перед вашою мужністю, стійкістю, хоробрістю, з Днем українського добровольця! Миру і довголіття!