14.12.2022 205

14 грудня – Всесвітній день енергозбереження

Ще зовсім недавно ми не звертали уваги на те, скільки та як використовуємо енергії і які енергетичні ресурси задіюємо. Однак війна змінила все. Спочатку ми відчули тотальну нестачу палива, а з початком ракетних ударів по електростанціях зрозуміли всю важливість електроенергії в нашому житті.  І нині те, що зазвичай було буденним і нібито непомітним стало надзвичайно цінним. Тож чи не щодня українська незламна спільнота виявляє неабиякі вміння розумного використання та споживання енергії. А економія енергоресурсів тепер стає нормою для українців.

Колектив Уманського національного університету садівництва завжди притримувався правил економного споживання енергоресурсів. Цьому навчають і здобувачів освіти, а випускники спеціальності «Екологія» можуть все розповісти про енергоресурси та їх раціональне споживання.

Цивілізоване суспільство усвідомлює, що виробництво енергії є значним джерелом забруднення, але все одно люди у всьому світі використовують енергію для ведення повноцінного життя. Потреба енергозбереження зростає, попит знаходить і власні пропозиції. За заявами Організації Об'єднаних Націй, тенденція росту споживання енергоресурсів призведе до 2040 року до надмірного використання нафти і газу – удвічі більше ніж є в наявності. Однак зменшити споживання електроенергії нам під силу, адже ми гнучкі у власній поведінці, а тому маємо бути раціональні й у побуті.

Університетська спільнота знає та розуміє, що енергозбереження не передбачає повну відмову від благ цивілізації. Ми усвідомлюємо, що нині отримали шанс на формування навичок раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії. Здійснюючи розумне користування електроенергією, дбаємо і про фінансову сторону питання.

А ще практичні кроки у напрямі енергозбереження є підтвердженням культури та високого рівня свідомості суспільства. З Всесвітнім днем енергозбереження, ми свідомі у власних діях!

Пресцентр Уманського НУС