14.08.2023 372

14 серпня - Медовий Спас

Традиції українського народу – основа його життя та майбутнього. Тож колектив Уманського національного університету садівництва щороку з особливою радістю відзначає свято Медового Спасу, до якого надзвичайно шанобливо ставилися наші предки та яке дозволяє українській нації єднатися.

Нині перший із трьох Спасів – Медовий, що назвою своєю зобов’язаний пасічникам. В цю пору інтенсивність викачки меду була і є найактивнішою. Тож цього дня віряни освячують мед та змивають з тіла хвороби, пірнаючи у водойми: вода вважається цілющою, тому Медовий Спас також називають Спасом на воді. Також 14 серпня починається Успенський піст, який покликаний очистити тіло та розум, душу та серце, допомогти окріпнути морально та фізично. А підтримують вітамінний баланс організму та сприяють його оздоровленню продукти бджільництва.

Однак це свято здавна наповнене для українців не лише релігійними сенсами, а й думками та сподіваннями на гарний майбутній урожай. Саме у Медовий спас, за звичаєм, проводиться освяченню одержаного врожаю фруктів й овочів, щоб отримати благословення на збір теперішній і закласти гарну основу для майбутнього.

Шановна громадо університету! Наше життя повсякчас переплітається з пізнанням нового та незвіданого, тож впускайте у своє поле діяльності більше прекрасних знань. Вони неодмінно розквітнуть багатогранністю здорового життя. А ще хочеться побажати усім нашим колегам і землякам, які нині, незважаючи на всі випробування, продовжують працювати і плекати майбутній урожай, непохитності духу. Хай ваша праця неодмінно приносить гарні, бажані результати! І хай сьогодні, у сповнених горя і випробувань буднях, у вас все ж буде можливість насолодитись солодкими, як мед, миттєвостями життя!

Зі святом Медового Спасу вас! Хай лише радісними новинами та здоровими стравами багаті будете!