14.10.2022 358

14 жовтня - День захисників і захисниць України

14 жовтня 2014 року Указом Президента України було започатковане державне свято – День захисника України. Однак у лавах тих, хто боронить волю та незалежність нашої держави, жіноча присутність не поодинока, а навпаки – чисельна та надзвичайно результативна. Тож нині ми відзначаємо День захисників і захисниць України водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.

Уже 8 років триває гаряча фаза загарбницької війни російської імперії проти України та вкотре активізуються механізми геноциду української нації. І в круговерті цих подій ми всі відчули та зрозуміли, наскільки сильно вирує у всіх нас, тих, хто народився та зростав на українській землі, дух наших предків – волелюбних, заповзятих, майстерних козаків. Лави захисників і захисниць України поповнюються новими поколіннями достойників, а в перші години вторгнення агресора бажаючі стати на захист країни вишиковувалися у багатотисячні черги.

В умовах сучасного світу Україна продемонструвала безпрецедентний приклад мужності, сили духу та цілеспрямованості. Неймовірна природна краса, ресурси та територіальне розташування нашої держави завжди вабили чужоземців як з добрими, так і з лихими намірами. Тож сучасна Україна постала в сьогоденні загартованою історичними подіями. Люди, які живуть в країні, які люблять все, що стосується їхнього роду, домівки, долі – стали на захист рідної землі у час загарбницького вторгнення. І наразі геніальна епічна біографія українських синів і доньок, вірних захисників і захисниць Батьківщини, лишає по собі документальні та художні стрічки, літературно-публіцистичні матеріали, зворушливі світлини, пісні, поеми, вірші, вказуючи на те, що українська нація стає міцнішою від граніту, а народ України – незламним, мов сталь.

Геніальна цитата вірного сина української землі В’ячеслава Чорновола «Україна починається з тебе» стала реальністю. Кожен з нас нині є захисником рідної країни на своїй лінії фронту, кожен є рятівником для Батьківщини і кожен, хто захищає зі зброєю свою землю і народ від ворога-окупанта, є безцінною Людиною для України. А ще переконалися у справедливості слів Святослава Вакарчука: «Хто любить свою країну, той сам у любові купається. Не дивіться на свою країну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни». Ми любимо свою землю та прагнемо кращого для наших дітей. І обов’язково досягнемо своєї мети!

Сьогодні, у День захисників і захисниць України, колектив Уманського національного університету садівництва висловлює глибоку вдячність усім, хто пришвидшує українську Перемогу, захищаючи Вітчизну на всіх фронтах. Життя довгого та здоров’я міцного вам, захисту Божого, неба мирного та удачі на кожному кроці!

Настане день, і зацвіте калина,

і заспівають ніжно солов'ї.

Здобуде перемогу Україна,

повернуться Герої до рідні!