15.04.2022 661

15 квітня – Міжнародний день культури

Культура – це те, з чого починається людина, це духовний світ, душа та глибинна сутність кожного роду і народу. Культура наповнює всіх позитивною енергією, перетворюючи народ на щасливу націю, надихаючи на творчі прояви, допомагаючи творити, зберігаючи пам’ять про витоки культурної спадщини, творчі надбання та відкриваючи нові грані культурної духовності.

15 квітня 1935 року у Вашингтоні представниками 21 країни  на чолі з президентом США Франкліном Рузвельтом було підписано Міжнародний договір «Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток», який ще називають Пактом Реріха, призначення якого – захист культурних цінностей і повага до них. Це універсальний документ, який може застосовуватися як у мирний час, так і в разі збройного конфлікту.

Ми пишаємося, що кожен з колективу Уманського національного університету садівництва прямо чи опосередковано причетний до культурного світу та має потяг до мистецтва: талановиті керівники Центу культури і виховання через танець і спів філігранно зміцнюють університетську громаду, а викладачі, студенти та співробітники демонструють неймовірні таланти вишивки, малювання, в’язання й інших творчих витонченостей.

Нині, у скрутний для України час, йде не лише геноцид українського народу, а й масове знищення культурних цінностей і вікових надбань українського народу. Російські окупаційні війська прицільно бомбардують вікові церкви, театри, що пережили каток Другої світової війни, культурні осередки, освітні заклади, адміністративні та житлові квартали, визнані історичними цінностями. Винищуючи бібліотечні архіви та друковані книги, окупанти мріють позбавити український народ його історичного коріння. Однак українці знають свою спадщину, адже на генетичному рівні у них закладено високодуховність і культуру, якої позбавити вільну людину нереально.

Наш народ дбайливо зберігає пам’ятки архітектури, захищаючи їх від обстрілів мішками з піском. І, можливо, пройдуть сотні років, і наші нащадки, дивлячись на збережені шедеври монументального мистецтва, згадають нас і забезпечать своїх наступників ще кращими культурними досягненнями.

Тож з нагоди Міжнародного дня культури зичимо усім працівникам даної галузі та поціновувачам прекрасного творчого ентузіазму, прагнення оптимізувати надбання та креативно вирішувати поставленні рамками часу завдання. Оптимістичний і культурно багатий народ має більше шансів на успіх і міцне довге життя, а тому дивуйте світ оригінальними ідеями, збагачуйтеся духовно та живіть у ритмі мистецтва в душі.

Хай здійсниться загальна мрія нашого народу та кращі сподівання кожного, а серця наповняться гармонією і красою. Мирного неба та міцного здоров’я всім. Зі святом!

Пресцентр Уманського НУС