15.05.2024 195

15 травня — Міжнародний день сім’ї

Громада Уманського національного університету садівництва глибоко шанує сімейні цінності та традиції. Міжнародний день сімей, таку офіційну назву має цей день, що відзначається в системі Організації Об'єднаних Націй щорічно 15 травня, а в Україні під назвою День сім'ї — з 2024 року.

Свято покликане сприяти розумінню необхідності міцних родинних зв'язків, важливості родинного єднання, закласти людству бажання виявляти увагу й повагу до рідних, творити добро, нести красу в родину діями та думками.

Поглибити в цей день знання студентів про сім’ю, про основні обов’язки членів сім’ї — обов’язок кожного наставника та куратора, адже кожен громадянин країни, бере початок із родини, а кожна родина є міцною і добропорядною завдяки якісному корінню. Краса, чесність, порядність роду — це надбання, яке виховується шанобливим ставленням до всіх членів сім’ї, любов’ю до традицій та історії роду. Бажання вивчати коріння свого роду формує повагу до попередників, почуття вдячності за життя та відповідальність за створення власної міцної та надійної родини.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, який був одним з ініціаторів започаткування Дня сім’ї висловив всім близьку мудрість: «Коли зневажаються основні права однієї сім'ї — єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою».

У тяжких українських воєнних реаліях родина Уманського національного університету садівництва висловлює вдячність кожному члену колективу за вміння тримати родинну безпеку, бути відповідальними за безпеку країни, за ближніх, нужденних, тримати наукові й освітянські фронти та залишатись дієздатними в екстремальних умовах. Вам вдається бути щедрими у своїй людинолюбності та мудрими не лише у власних родинах, а і в осередку праці. Тож хай множаться ваші досягнення та вчинки, повертаючись добром і міцним здоров’ям для усієї сім’ї. З Всесвітнім днем сім’ї, миру і здорового довголіття.