15.10.2023 326

15 жовтня – Всесвітній день сільських жінок

Українське село –це особливий колорит, автентика та натхнення. І на варті усього цього стоїть берегиня роду, основа всіх начал, хранителька та примножувачка найкращих традицій – сільська жінка.

Колектив Уманського національного університету садівництва у власному складі має за честь співпрацювати із жінками та дівчатами , які несуть у загал кращі традиції життя та праці сільської місцевості. Сільські жінки України не лише відіграють визначальну роль в агросправах, а й є найкомпетентнішими фахівцями з домашнього господарства, кулінарії і побутових справ, знавцями й асами у вирощуванні продовольчих сільськогосподарських культур, озелененні присадибних ділянок та багатьох інших сферах діяльності, якими славиться українське село. Більшість сільських жінок знаються на складних механізмах і водінні комбайнів, тракторів та іншої техніки. Сільська жінка – це кохана та любляча дружина, кращий друг й ідеальна, затишна, любляча матуся.

Звісно, життя у сільській місцевості потребує багато енергетичних і фізичних витрат, вимагає постійної трудової діяльності. Саме тому учасниці Жіночої конференції в Пекіні, що проводилася за ініціативи ООН у 1995 році, визначили день, аби суспільство звернуло увагу на покращення якості життя сільських жінок і вшанувало їхню нелегку працю.

Всесвітній день сільських жінок відзначають у багатьох країнах світу, і громада Уманського національного університету садівництва долучається до когорти шанувальників працелюбства й оптимізму, природної краси та невтомності, пишається квітучими й енергійними красунями, які своєю життєвою позицією підвищують якість життя в колективі та надихають на нові наукові та виробничі звершення.

Дякуємо, сільська жінко, за прекрасне, добре серце, яке об’єднує родину, колектив, націю! Міцного здоров’я вам, хранительки української душі та нації, миру та довголіття!