18.05.2021 358

18 травня – Міжнародний День музеїв

Щорічно, починаючи з 1997 року, 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. Вважається, що саме через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи та зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, музеї ведуть науково-освітню та освітньо-просвітницьку діяльність.

Музей історії Уманського національного університету садівництва є невід’ємною частиною системи навчально-виховної і наукової роботи університету. В експозиції поетапно представлено всі історичні періоди розвитку навчального закладу, починаючи з часу заснування (1844). Історія та сьогодення навчального закладу постають крізь призму фото, документів, рукописів, друкованих видань, речових пам’яток, сторінка за сторінкою розповідаючи про заклад, його викладачів, випускників, студентів і знакові події в долі університету.

Гордістю бібліотеки Уманського національного університету садівництва є музейна кімната «Библіотека Уманскаго средняго училища садоводства и земледълія», де зберігаються унікальні видання, що презентують історію становлення та розвитку науки, розповідаючи цікаві факти з життя навчального закладку.

Музей історії та музейна кімната Уманського НУС – центр інформації щодо розвитку навчального закладу; діяльності його викладачів, працівників, вихованців, які працюють у різних куточках України та за кордоном; місце зустрічей з відомими особистостями, а також об’єкт ознайомлення студентів і численних гостей університету та міста з його історією.

Колектив Уманського НУС пишається своїм історичним минулим, працює над процвітанням і примноженням гарної історичної пам’яті для прийдешніх поколінь і щиро вітає працівників музеїв і причетних до даного свята.

Пресцентр Уманського НУС