19.06.2024 78

19 червня — День фермера в Україні

19 червня 2003 року був прийнятий закон «Про фермерське господарство» і по нині українці відзначають День фермера щороку 19 червня.

Уманський національний університет садівництва має прості й перевірені принципи та шляхи до успіху людей в фермерській галузі. Чимало передових фермерських господарств держави, зокрема й в нашому регіоні, очолюють колишні студенти-випускники Уманського НУС. Адже наш заклад вищої освіти має гарні рейтинги на освітянській ниві та дбає про оновлювання навчальних програм і дисциплін, підвищуючи актуальні знання в аграрному секторі. Праця на землі зцілює і тіло, і душу.

Фермерство в Україні існує давно. Про те, що «першими фермерами» були козаки, які «зацінили» родючість українських ґрунтів та, освоюючи землі південного регіону, перетворювалися в типових фермерів, пишуть директор інституту історії України НАН В.А. Смолій та професор В.С. Степанков). Розквіту у розвитку фермерського господарства українці досягли в 1734-1775 роках (період Нової Січі), а Запоріжжя того часу було «краєм квітучої економіки, яка базувалася на нових господарських засадах» (В. О. Голобуцький).

Сучасне фермерство у період війни ще більшим Титаном постало перед сьогоденням. Фермерство стає гарною точкою опори у соціалізації військових та допомагає людям знову знайти сенс у житті. Таким чином Уманський НУС у рамках проєкту та тісній співпраці з «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS), навчав ветеранів і членів їх родин знайти свою нішу в малому бізнесі та привернути увагу до проблем дрібних фермерських господарств, їх ролі у формуванні безпечного продовольчого майбутнього країни. Поки окупанти захлинаються у власній злості та люті, наші земляки плекають і зрощують свою любов до рідного краю, природи, сьогодення і рідного народу.

Нині гарний привід вітати усіх, хто має хист і користується фермерськими здібностями, стати фермером ніколи не пізно, завітайте до Уманського НУС, на вас обов’язково чекає омріяна професія! Зі святом, земляки, миру та довголіття.