19.08.2023 359

19 серпня - Яблучний Спас

19 серпня православні християни відзначають Преображення Господнє, яке відоме широкому загалу за народною назвою – Яблучний Спас. Це свято поєднує у собі глибоку віру в Ісуса Христа та стародавні традиції українців, які люблять щедру землю та виплекані їхніми невтомними руками врожаї.

І саме в Уманському національному університеті садівництва вміють самі і навчають молодь любити землю та берегти традиції. Адже тут майже 184 роки поспіль майбутні садівники опановують науку закладати розкішні сади, які натомість рясно обдаровують плодами всіх українців. Тому й Яблучний Спас, на який традиційно освячують перші яблука та груші, є для університетської родини не лише стартом для збору врожаю в університетському саду, а й дає змогу насолодитися результатами кропіткої праці та підвести підсумки одержаних знань.

За віруваннями наших пращурів, саме в день Яблучного Спаса, коли віряни освячують сакральний плід Едемського саду, яблука несуть людям спасіння, мають цілющий ефект і дають кожному магічну силу оздоровлення. Тож смачного, шановні земляки, та зі святом вас! Хай з Яблучним Спасом не лише у наших серцях, а й в Україні, запанують спокій і добро, а Преображення Господнє дає можливість переінакшення нашого воєнного сьогодення на мирне життя!

Хай будуть щедрими врожаї і у ваших садах, і у вашій роботі! Плекайте сади своїх душ!