21.02.2022 697

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови відзначає спільнота Уманського національного університету садівництва 21 лютого, починаючи з 2000 року. І це свято є надзвичайно важливим для університетського загалу, адже рідна мова – це своєрідний оберіг для кожного.

Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила з 26 жовтня по 17 листопада 1999 року в Парижі.

Людина, яка цінує рідну мову, розмовляє нею та вдосконалює її – має міцний фундамент власної особистості, сповнена поваги, любові та відчуття власної гідності. Саме національна мовна ідентичність кожного з нас формує національний менталітет, зберігає та збагачує його культурні здобутки.

Реалізація народу як успішної нації можлива шляхом практичної наявності у нього автентичної мови. А спільна мова є одним із головних чинників єднання, що закладає основу стабільності будь-якої держави.

Враховуючи специфіку історичних традицій і нюанси теми консолідації в кожному регіоні країні, українці гостро відчули потребу в урівноваженні етнічного та територіального зонування, що досягається мовним аспектом. От і виходить так, що мова повноцінно може стати гарантом національної єдності та територіальної цілісності України.

Шановні колеги! У Міжнародний день рідної мови дозвольте собі пройнятися поезією В. Сосюри: «Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема». Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного зростання народу, стартом стабільності України. Берегти та примножувати рідну мову – це не лише наше прагнення, а й наш святий обов’язок. Зі святом!

Пресцентр Уманського НУС