23.08.2024 86

23 серпня — День Державного прапора України

Громада Уманського національного університету садівництва нині разом зі всією Україною відзначає державне свято, присвячене одному з головних символів країни — Прапору України. День Державного прапора України — данина поваги символу, який, пройшовши крізь історичні віхи, утвердив предвічну мрію українського народу про державність, соборність і самостійність.

Тож і почався день Державного прапора України в Уманському НУС теж дуже символічно: в кожній аудиторії сьогодні на початку навчальних занять викладачі розповіли студентам про становлення Українського Прапора як символу державності та про Незалежність - як мету української нації.

Представники університету також долучилися до святкування Дня Державного прапора України  на рівні загальноміських заходів: взяли участь у піднятті прапора України на площі Соборності, пройшлися вишиванковою ходою вулицею Незалежності, долучилися до розгортання Прапору єднання. Окремо університетська спільнота, в рамках відзначення прийдешнього Дня Незалежності  України, вшанувала пам'ять загиблих земляків - оборонців Батьківщини покладанням квітів до меморіалу "Герої України славою сповиті".

Жовто-блакитні кольори неба і пшеничних ланів є символами української нації, яка прагне і нині відстояти свободу землі від сходу до заходу, з півночі до півдня. Синьо-жовтий стяг  України нині майорить на площах і будівлях рідної країни, наш прапор гордо розпускає полотнище у країнах, які у нелегкий для час підтримали кожного українця готовністю відстоювати мир ідобропорядність взаємин між державами на всесвітній політичній арені.

Хай день синьо-жовтого стяга стане стартом потужного відродження мирного життя українців у власній, незалежній, процвітаючій Державі під майорінням двоколірного оберега — Прапора. Зі святом!