28.06.2024 38

28 червня — День Конституції України

Уманський національний університет садівництва відзначає державне свято — День ухвалення Конституції України. Адже студенти та викладачі університету знають, яке єдине свято Держави закріплене у Конституції України статтею 161.

Найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, містить низку правил про державу, про вибори, пояснює права й обов'язки суспільства та кожного громадянина — це Конституція України. Правовий оберіг держави пройшов довгий і тернистий шлях становлення. Починаючи з «Руської правди» часів князювання Ярослава Мудрого, ми маємо основний державний закон, який визначає устрій, порядок, принципи та основи демократичної держави та права. Святкується День Конституції щорічно на честь ухвалення Конституції України в 1996 році, 28 червня.

Нині, коли ми продовжуємо боротись за свою незалежність та право на життя, українська нація згадує довгий і тернистий історичний шлях попередників до моменту ухвалення Конституції. Закріплення правових основ незалежної України, її суверенітету і територіальної цілісності, стало на той час важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина. Тепер час не просто боронити, а й опираючись на фундаментальний Закон, справами сприяти подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Вітаємо університетську спільноту, кращих досягнень на мир та процвітання у рідному осередку і Державі.